آشنایی با تیم‌های جام جهانی ۲۰۱۸/ حقایقی درباره تیم ملی آرژانتین

آشنایی با تیم‌های جام جهانی ۲۰۱۸/ حقایقی درباره تیم ملی آرژانتین

جاذبه گردشگری آرژانتین

تیم ملی فوتبال آرژانتین در گروه D جام جهانی قرار دارد و با تیم‌های ایسلند، کرواسی و نیجریه هم گروهی شده است. این تیم سه سال متوالی است که با حضور مسی نتوانسته قهرمان جام جهانی شود و از این نظر انگیزه بسیاری برای قهرمانی در این دوره از مسابقات دارد.

خرداد ماه و تیر ماه امسال با برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حال و هوای دیگری پیدا کرده است. جام جهانی در روز ۲۵ خرداد با بازی افتتاحیه بین روسیه میزبان این دوره و عربستان سعودی به طور رسمی آغاز می‌شود. در این مطلب با آرژانتین اولین تیم گروه D این دوره از مسابقات جام جهانی فوتبال آشنا می‌شوید.

نکاتی درباره فوتبال آرژانتین

این تیم با لقب تیم ملی در ۵ فینال جام جهانی حاضر شده است. آرژانتین اولین بار در سال ۱۹۳۰ میلادی در فینال مسابقات ۴ بر ۲ از اروگوئه باخت و نتوانست قهرمان جام جهانی شود. بعد از آن در سال ۱۹۷۸ میلادی هلند را در وقت اضافه ۳ بر یک شکست داد و قهرمان این دوره شد. در سال ۱۹۸۶ میلادی هم با درخشش مارادونا این تیم توانست ۳ بر ۲ آلمان غربی را شکست بدهد و قهرمان آن دوره از جام جهانی بشود.

آرژانتین در سال ۱۹۹۰ میلادی باری دیگر توانست به مرحله نهایی برسد اما در پنالتی دقیقه ۸۷ به نفع تیم مقابل یک بر صفر از آلمان غربی باخت. پنجمین حضور آرژانتین در جام جهانی با درخشش لیونل مسی در سال ۲۰۱۴ میلادی همراه بود که دوباره در این دوره هم در مرحله نهایی آرژانتین در وقت اضافه یک بر صفر از آلمان باخت و کاپ قهرمانی به آلمان رسید.

تیم ملی فوتبال آرژانتین

این تیم در جام کوپا آمریکا بسیار موفق بوده و توانسته تا کنون ۱۴ بار این جام را ببرد و در سال‌های ۱۹۴۱ میلادی، ۱۹۴۵ و ۱۹۴۶ میلادی قهرمان جام ملت‌های آمریکای جنوبی بوده است.

تیم ملی آرژانتین در سال ۱۹۹۲ میلادی قهرمان جام کنفدراسیون‌ها شد. تیم المپیک آرژانتین نیز در بازی‌های سال ۲۰۰۴ آتن و ۲۰۰۸ بیجینگ توانست قهرمان شود. برزیل، آلمان و فرانسه تنها تیم‌های ملی هستند که توانسته‌اند سه کاپ مهم از نظر فیفا، جام جهانی، جام کنفدراسیون‌ها و المپیک را ببرند. این تیم بابت رقابت شدید با تیم‌های برزیل، اروگوئه، انگلستان و آلمان هم در جهان معروف است.

مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین به خصوص در جام جهانی ۱۹۸۶ میلادی معتقد است امسال حتی ممکن است آرژانتین از مرحله اول مسابقات هم نتواند صعود کند. او می‌گوید تیم فوتبال آرژانتین با ایسلند، نیجریه و کرواسی بازی‌های سختی در پیش دارد و این تیم در حال حاضر رهبری منسجمی ندارد. مارادونا معتقد است تیم تجربه کافی ندارد و برنامه مشخصی هم برای بازی در نظر نگرفته است.

لیونل مسی

بازیکن معروف تیم آرژانتین: لیونل مسی

بدون شک مسی یکی از بازیکنان بزرگ جهان به حساب می‌آید و قطعا در بازی‌های جام جهانی در هر حمله و حرکت این تیم نقطه عطف آن خواهد بود. او به تنهایی نقش تاثیر گذاری در رساندن تیم آرژانتین به جام جهانی امسال داشت. با هت تریک این بازیکن در برابر اکوادور بود که تیم آرژانتین مجوز حضور در این دوره از مسابقات جام جهانی را بدست آورد.

این بازیکن تا کنون در سه جام جهانی ۲۰۰۶، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ حضور داشته، اما در هیچکدام از این دوره‌ها نتوانسته طعم قهرمانی آرژانتین را بچشد. همچنین با توجه به اینکه این بازیکن ممکن است تا جام جهانی بعدی بازنشست شود، امسال با انگیزه بیشتری برای قهرمانی در جام جهانی حضور خواهد داشت.

مسی عضو بارسلونای اسپانیا و تیم ملی آرژانتین است که در پست‌ مهاجم بازی می‌کند. او اکنون کاپیتان تیم ملی فوتبال آرژانتین است. مسی در ۲۱ سالگی توپ طلای اروپا را ازآن خود کرد. وی همچنین نامزد دریافت عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال جهان شد. در سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۹، اولین جایزهٔ توپ طلای خود را دریافت کرد و همچنین بهترین بازیکن سال شد. وی موفقیت‌های خود را با دریافت توپ طلای سالهای ۲۰۱۱٬۲۰۱۰، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ تکمیل کرد.

مدارس در آرژانتین

حقایقی درباره سیستم آموزشی آرژانتین

آموزش و پرورش در موسسات دولتی از دوره ابتدایی تا حتی مقاطع بالاتر و دانشگاهی رایگان است. آموزش غیر دولتی در آرژانتین پولی است اما در دوره ابتدایی و متوسطه سوبسیدهایی دولتی می‌توانند در تامین هزینه این دوره کمک کنند. آرژانتین دومین کشور از نظر پایین بودن نرخ آموزش در آمریکای لاتین است. در دهه گذشته آرژانتین ۹ دانشگاه جدید تاسیس کرد در حالی که ریزش دانشجویان از مقطع دانشگاه تا حدود ۶۸ درصد افزایش پیدا کرد.

ساختار آموزشی

سیستم آموزشی در آرژانتین توسط وزارت آموزش نظارت می‌شود و در سطوح ملی، ایالتی، فدرالی و خصوصی طبقه بندی می‌شود. اولین مقطع تحصیلی در این کشور باسیکا نامیده می‌شود که متشکل از دوره‌هایی سه ساله است. مقطع ابتدایی(دوره اول)، مقطع ابتدایی(دوره دوم) و مقطع متوسطه. در صورت اتمام این دوره اجباری دیگر اجباری برای ادامه تحصیل وجود ندارد و تحصیلات به صورت اختیاری ادامه پیدا می‌کند.

دوره متوسطه

این دوره سه ساله است و در آن دانش‌آموزان می‌توانند در رشته تحصیلی که به آن علاقه دارند به ادامه تحصیل بپردازند. سه مدل مدرسه متوسطه در آرژانتین وجود دارد. نوع اول که باخیلر نامیده می‌شود که در آن دروس علوم انسانی تدریس می‌شود، نوع دوم مدارس تجاری هستند که تمرکز آن روی علوم اقتصادی است و نوع سوم مدارس فنی هستند که تدریس در آنها روی علوم فنی و مهندسی متمرکز است.

تحصیلات فنی و حرفه‌ای

شبکه‌ای از مدارس فنی و حرفه‌ای در کشور آرژانتین وجود دارد که تحت نظارت دانشگاه ملی تکنولوژی این کشور فعالیت می‌کنند. دانش‌آموزانی که قصد ورود به بازار کار دارند وارد این دوره می‌شوند و مهارت‌های مرتبط را یاد می‌گیرند.

درباره نویسنده

محسن خسروجردی