آشنایی با تیم‌های جام جهانی ۲۰۱۸/ حقایقی درباره تیم ملی انگلستان

آشنایی با تیم‌های جام جهانی ۲۰۱۸/ حقایقی درباره تیم ملی انگلستان

تیم ملی فوتبال انگلستان در گروه G جام جهانی قرار دارد و با تیم‌های بلژیک، پاناما و تونس هم گروهی شده است. تیم ملی فوتبال انگلستان در سری بازی های جام جهانی سال ۲۰۱۴ میلادی عملکرد ضعیفی نشان داد اما امسال با تیمی جوان و با نتایج خوب در جام جهانی حضور پیدا کرده است. 

خرداد ماه و تیر ماه امسال با برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حال و هوای دیگری پیدا کرده است. جام جهانی در روز ۲۴ خرداد با بازی افتتاحیه بین روسیه میزبان این دوره و عربستان سعودی به طور رسمی آغاز می‌شود. در این مطلب با انگلستان آخرین تیم گروه G این دوره از مسابقات جام جهانی فوتبال آشنا می‌شوید.

نکاتی درباره فوتبال انگلستان

تیم ملی فوتبال انگلستان به همراه اسکاتلند یکی از دو تیم قدیمی و ابتدایی تاریخ فوتبال هستند. این دو تیم برای اولین بار در سال ۱۸۷۲ میلادی در اولین بازی تاریخ فوتبال با یکدیگر بازی کردند. استادیوم خانگی تیم ملی فوتبال انگلستان ومبلی نام دارد و در لندن است. سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال انگلستان را گرت ساوتگیت بر عهده دارد. تیم انگلستان در ۶۴ سال گذشته ۱۵ بار به جام جهانی راه پیدا کرده و در سال ۱۹۶۶ توانست قهرمان این جام شود.

این دوره از بازی‌های جام جهانی در خود انگلستان برگزار می‌شد و البته پیروزی انگلستان در برابر آلمان در بازی فینال با حرف و حدیث‌هایی همراه بود. تیم ملی فوتبال انگلستان همچنین در جام جهانی ۱۹۹۰ میلادی توانستند به رتبه چهارم این مسابقات دست پیدا کنند. این تیم در سری بازی‌های جام ملت‌های اروپا تاکنون نتوانسته قهرمان شود. بهترین حضور آنها در این سری بازی‌ها بر می‌گردد به سال ۱۹۶۸ و ۱۹۹۶ میلادی که به مرحله نیمه نهایی این بازی‌ها رسیدند.

تیم ملی فوتبال انگلستان فراز و نشیب بسیاری داشته است. اولین شکست تلخ این تیم در خانه خودش شکست دو بر صفر در برابر جمهوری ایرلند در سال ۱۹۴۹ میلادی بود. همچنین شکست ۶ بر ۳ در برابر مجارستان دومین شکست تلخ این تیم در ورزشگاه خانگی‌اش به حساب می‌آید. آنها در بازی برگشت در خانه مجارستان در بوداپست با نتیجه ۷ بر یک متوقف شدند که بدترین شکست تیم ملی فوتبال انگلستان شد.

سید اوون بازیکن وقت این تیم که حسابی از بازی شوکه شده بود در آن زمان گفته بود: بازی با مجارستان شبیه به این بود که داریم با تیمی فرازمینی بازی می‌کنیم. در سال ۱۹۵۴ میلادی انگلستان برای اولین بار به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات رسید اما در بازی در برابر تیم ملی فوتبال اروگوئه با نتیجه چهار بر دو متوقف شد. تیم ملی فوتبال انگلستان تحت مربی‌گری بابی رابسون نتایج بهتری گرفت و توانست در جام جهانی سال ۱۹۸۶ میلادی به جمع چهار تیم مرحله نهایی بازی‌ها برسد و در آنجا البته دوباره با نتیجه ۲ بر ۱ مغلوب تیم ملی آرژانتین شد.

آرژانتینی که مارادونای افسانه‌ای را داشت و دو گل او در این بازی از جمله گل‌های به یادماندنی تاریخ فوتبال شدند. در سال ۱۹۹۰ میلادی هم انگلیسی‌ها با شکست دربرابر آلمان غربی دوباره نتوانستند از جایگاه چهارمی فراتر بروند. در جام جهانی ۲۰۱۴ انگلستان عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان داد و برای اولین بار در همان مرحله اول مسابقات حذف شد. در این سری از مسابقات این تیم به همه حریفانش باخت و فقط توانست در آخرین بازی به تساوی بدون گل با کاستاریکا دست پیدا کند.

این تیم معروف است به تیم سه شیرها. تیم ملی فوتبال انگلستان هم‌اکنون در رده دوازدهم رده‌بندی فیفا قرار دارد. بهترین رتبه آنها از فیفا رده سوم بود که در اوت سال ۲۰۱۲ میلادی رقم خورد. بهترین پیروزی این تیم برمی‌گردد به سال ۱۸۸۲ میلادی که این تیم توانست با نتیجه ۱۳ بر صفر ایرلند را شکست بدهد. با این وجود امسال انگلستان در مرحله مقدماتی توانست بدون هیچگونه شکستی به جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کند. تیم ملی فوتبال انگلستان در حال حاضر با سیستم ۱-۲-۴-۳ بازی می‌کند

بازیکن معروف تیم انگلستان: رحیم استرلینگ

تیم ملی فوتبال انگلستان بازیکنان جوانی دارد و این تیم جوان توانسته در مرحله مقدماتی عملکرد درخشانی از خود نشان بدهد. استرلینگ هم یکی از این بازیکنان جوان است و به همراه پپ گواردیالا توانسته بازی خودش را بهبود ببخشد. مربی این تیم معتقد است می‌شود در عملکرد خوب تیم انگلستان در جام جهانی روی استرلینگ حساب کرد. این بازیکن متولد سال ۱۹۹۴ میلادی است و به عنوان هافبک در تیم ملی فوتبال انگلستان و تیم منچستر سیتی بازی می‌کند.

رحیم استرلینگ در جامائیکا به دنیا آمده و در سن پنج سالگی به همراه خانواده‌اش به انگلستان مهاجرت می‌کند. او در سال ۲۰۱۰ وارد باشگاه لیورپول می‌شود و در ادامه در سال ۲۰۱۵ میلادی با قرارداد ۴۹ میلیون دلاری که بیشترین رقم برای بازیکنی انگلیسی بود، به تیم باشگاهی منچستر سیتی می‌پیوندد. او تاکنون در تیم‌های ملی زیر ۱۶، زیر ۱۷ و زیر ۲۱ سال تیم ملی فوتبال انگلستان بازی کرده است. رحیم استرلینگ در سری بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۴ هم برای انگلستان بازی کرد.

حقایقی درباره سیستم آموزشی انگلستان

همه مدارس انگلستان تحت نظر دولت این کشور نیستند و از گذشته مدارسی به صورت مستقل به آموزش و پرورش کودکان می‌پردازند. همچنین والدین مجازند تا کودکان خود را در خانه با معلم خصوصی آموزش دهند. مدارس دولتی این کشور به ترتیب به مدارس پیش دبستانی برای کودکان ۳ تا ۵ سال، دوره ابتدایی برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال، دوره متوسطه برای دانش‌آموزان ۱۱ تا ۱۶ سال دوره متوسطه نهایی برای دانش‌آموزان ۱۶ تا ۱۸ سال تقسیم بندی می‌شوند. آموزش در کشور انگلستان از سن ۵ سالگی تا ۱۸ سالگی چه در مدرسه یا به هر صورت دیگر اجباری است. در نهایت باید گفت که سیستم آموزشی انگلستان به عنوان یکی از با کیفیت‌ترین سیستم‌های آموزشی جهان شناخته می‌شود.

دوره ابتدایی

با اینکه سیستم‌آموزشی آموزشی انگلستان تنوع بسیاری دارد اما قوانین و مقررات واحدی برای آن در نظر گرفته شده است. کودکان در سن ۵ سالگی وارد دوره ابتدایی می‌شوند که در این دوره با مطالب پایه درسی آشنا می‌شوند. البته دو سال ابتدایی این دوره به صورت پیش دبستانی است.

دوره میانه

دوره ابتدایی از سن هفت سالگی شروع می‌شود و تا چهار سال ادامه دارد و در این دوره کودکان مطالعه پایه‌ای روی مباحث علمی و آکادمیک خواهند داشت. در این دوره در کنار موضوعات درسی معمول همچنین دانش‌آموزان این فرصت را دارند که مواردی همچون هنر، کامپیوتر یا موسیقی را نیز بیاموزند.

دوره متوسطه

پس از اتمام دوره ابتدایی و میانه، دانش‌آموزان به دبیرستان می‌روند و تا سن ۱۶ سالگی در این مقطع به تحصیل می‌پردازند. در این دوره استانداردهای درسی بالاتر رفته و دانش‌آموزان برنامه درسی پر چالش‌تری دارند. پس از این دوره دانش‌آموزان همچنین می‌توانند دو سال دیگر به تحصیل ادامه بدهند و آماده ورود به دانشگاه شوند.

دوره فنی و حرفه‌ای

در صورتی که دانش‌آموزان وارد سیستم دانشگاهی نشوند می‌توانند ادامه تحصیل خود را در مدارس فنی و حرفه‌ای طی کنند. در این دوره دانش‌آموزان به صورت تخصصی‌تر و فن محور با مباحث مختلف آشنا می‌شوند و مهارت‌های مختلف را می‌آموزند.

درباره نویسنده

محسن خسروجردی