آشنایی با تیم‌های جام جهانی 2018/ حقایقی درباره تیم ملی انگلستان

آشنایی با تیم‌های جام جهانی 2018/ حقایقی درباره تیم ملی انگلستان

تیم ملی فوتبال انگلستان در گروه G جام جهانی قرار دارد و با تیم‌های بلژیک، پاناما و تونس هم گروهی شده است. تیم ملی فوتبال انگلستان در سری بازی های جام جهانی سال 2014 میلادی عملکرد ضعیفی نشان داد اما امسال با تیمی جوان و با نتایج خوب در جام جهانی حضور پیدا کرده است. 

خرداد ماه و تیر ماه امسال با برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 روسیه حال و هوای دیگری پیدا کرده است. جام جهانی در روز 24 خرداد با بازی افتتاحیه بین روسیه میزبان این دوره و عربستان سعودی به طور رسمی آغاز می‌شود. در این مطلب با انگلستان آخرین تیم گروه G این دوره از مسابقات جام جهانی فوتبال آشنا می‌شوید.

نکاتی درباره فوتبال انگلستان

تیم ملی فوتبال انگلستان به همراه اسکاتلند یکی از دو تیم قدیمی و ابتدایی تاریخ فوتبال هستند. این دو تیم برای اولین بار در سال 1872 میلادی در اولین بازی تاریخ فوتبال با یکدیگر بازی کردند. استادیوم خانگی تیم ملی فوتبال انگلستان ومبلی نام دارد و در لندن است. سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال انگلستان را گرت ساوتگیت بر عهده دارد. تیم انگلستان در 64 سال گذشته 15 بار به جام جهانی راه پیدا کرده و در سال 1966 توانست قهرمان این جام شود.

این دوره از بازی‌های جام جهانی در خود انگلستان برگزار می‌شد و البته پیروزی انگلستان در برابر آلمان در بازی فینال با حرف و حدیث‌هایی همراه بود. تیم ملی فوتبال انگلستان همچنین در جام جهانی 1990 میلادی توانستند به رتبه چهارم این مسابقات دست پیدا کنند. این تیم در سری بازی‌های جام ملت‌های اروپا تاکنون نتوانسته قهرمان شود. بهترین حضور آنها در این سری بازی‌ها بر می‌گردد به سال 1968 و 1996 میلادی که به مرحله نیمه نهایی این بازی‌ها رسیدند.

تیم ملی فوتبال انگلستان فراز و نشیب بسیاری داشته است. اولین شکست تلخ این تیم در خانه خودش شکست دو بر صفر در برابر جمهوری ایرلند در سال 1949 میلادی بود. همچنین شکست 6 بر 3 در برابر مجارستان دومین شکست تلخ این تیم در ورزشگاه خانگی‌اش به حساب می‌آید. آنها در بازی برگشت در خانه مجارستان در بوداپست با نتیجه 7 بر یک متوقف شدند که بدترین شکست تیم ملی فوتبال انگلستان شد.

سید اوون بازیکن وقت این تیم که حسابی از بازی شوکه شده بود در آن زمان گفته بود: بازی با مجارستان شبیه به این بود که داریم با تیمی فرازمینی بازی می‌کنیم. در سال 1954 میلادی انگلستان برای اولین بار به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات رسید اما در بازی در برابر تیم ملی فوتبال اروگوئه با نتیجه چهار بر دو متوقف شد. تیم ملی فوتبال انگلستان تحت مربی‌گری بابی رابسون نتایج بهتری گرفت و توانست در جام جهانی سال 1986 میلادی به جمع چهار تیم مرحله نهایی بازی‌ها برسد و در آنجا البته دوباره با نتیجه 2 بر 1 مغلوب تیم ملی آرژانتین شد.

آرژانتینی که مارادونای افسانه‌ای را داشت و دو گل او در این بازی از جمله گل‌های به یادماندنی تاریخ فوتبال شدند. در سال 1990 میلادی هم انگلیسی‌ها با شکست دربرابر آلمان غربی دوباره نتوانستند از جایگاه چهارمی فراتر بروند. در جام جهانی 2014 انگلستان عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان داد و برای اولین بار در همان مرحله اول مسابقات حذف شد. در این سری از مسابقات این تیم به همه حریفانش باخت و فقط توانست در آخرین بازی به تساوی بدون گل با کاستاریکا دست پیدا کند.

این تیم معروف است به تیم سه شیرها. تیم ملی فوتبال انگلستان هم‌اکنون در رده دوازدهم رده‌بندی فیفا قرار دارد. بهترین رتبه آنها از فیفا رده سوم بود که در اوت سال 2012 میلادی رقم خورد. بهترین پیروزی این تیم برمی‌گردد به سال 1882 میلادی که این تیم توانست با نتیجه 13 بر صفر ایرلند را شکست بدهد. با این وجود امسال انگلستان در مرحله مقدماتی توانست بدون هیچگونه شکستی به جام جهانی 2018 صعود کند. تیم ملی فوتبال انگلستان در حال حاضر با سیستم 1-2-4-3 بازی می‌کند

بازیکن معروف تیم انگلستان: رحیم استرلینگ

تیم ملی فوتبال انگلستان بازیکنان جوانی دارد و این تیم جوان توانسته در مرحله مقدماتی عملکرد درخشانی از خود نشان بدهد. استرلینگ هم یکی از این بازیکنان جوان است و به همراه پپ گواردیالا توانسته بازی خودش را بهبود ببخشد. مربی این تیم معتقد است می‌شود در عملکرد خوب تیم انگلستان در جام جهانی روی استرلینگ حساب کرد. این بازیکن متولد سال 1994 میلادی است و به عنوان هافبک در تیم ملی فوتبال انگلستان و تیم منچستر سیتی بازی می‌کند.

رحیم استرلینگ در جامائیکا به دنیا آمده و در سن پنج سالگی به همراه خانواده‌اش به انگلستان مهاجرت می‌کند. او در سال 2010 وارد باشگاه لیورپول می‌شود و در ادامه در سال 2015 میلادی با قرارداد 49 میلیون دلاری که بیشترین رقم برای بازیکنی انگلیسی بود، به تیم باشگاهی منچستر سیتی می‌پیوندد. او تاکنون در تیم‌های ملی زیر 16، زیر 17 و زیر 21 سال تیم ملی فوتبال انگلستان بازی کرده است. رحیم استرلینگ در سری بازی‌های جام جهانی 2014 هم برای انگلستان بازی کرد.

حقایقی درباره سیستم آموزشی انگلستان

همه مدارس انگلستان تحت نظر دولت این کشور نیستند و از گذشته مدارسی به صورت مستقل به آموزش و پرورش کودکان می‌پردازند. همچنین والدین مجازند تا کودکان خود را در خانه با معلم خصوصی آموزش دهند. مدارس دولتی این کشور به ترتیب به مدارس پیش دبستانی برای کودکان 3 تا 5 سال، دوره ابتدایی برای کودکان 5 تا 11 سال، دوره متوسطه برای دانش‌آموزان 11 تا 16 سال دوره متوسطه نهایی برای دانش‌آموزان 16 تا 18 سال تقسیم بندی می‌شوند. آموزش در کشور انگلستان از سن 5 سالگی تا 18 سالگی چه در مدرسه یا به هر صورت دیگر اجباری است. در نهایت باید گفت که سیستم آموزشی انگلستان به عنوان یکی از با کیفیت‌ترین سیستم‌های آموزشی جهان شناخته می‌شود.

دوره ابتدایی

با اینکه سیستم‌آموزشی آموزشی انگلستان تنوع بسیاری دارد اما قوانین و مقررات واحدی برای آن در نظر گرفته شده است. کودکان در سن 5 سالگی وارد دوره ابتدایی می‌شوند که در این دوره با مطالب پایه درسی آشنا می‌شوند. البته دو سال ابتدایی این دوره به صورت پیش دبستانی است.

دوره میانه

دوره ابتدایی از سن هفت سالگی شروع می‌شود و تا چهار سال ادامه دارد و در این دوره کودکان مطالعه پایه‌ای روی مباحث علمی و آکادمیک خواهند داشت. در این دوره در کنار موضوعات درسی معمول همچنین دانش‌آموزان این فرصت را دارند که مواردی همچون هنر، کامپیوتر یا موسیقی را نیز بیاموزند.

دوره متوسطه

پس از اتمام دوره ابتدایی و میانه، دانش‌آموزان به دبیرستان می‌روند و تا سن 16 سالگی در این مقطع به تحصیل می‌پردازند. در این دوره استانداردهای درسی بالاتر رفته و دانش‌آموزان برنامه درسی پر چالش‌تری دارند. پس از این دوره دانش‌آموزان همچنین می‌توانند دو سال دیگر به تحصیل ادامه بدهند و آماده ورود به دانشگاه شوند.

دوره فنی و حرفه‌ای

در صورتی که دانش‌آموزان وارد سیستم دانشگاهی نشوند می‌توانند ادامه تحصیل خود را در مدارس فنی و حرفه‌ای طی کنند. در این دوره دانش‌آموزان به صورت تخصصی‌تر و فن محور با مباحث مختلف آشنا می‌شوند و مهارت‌های مختلف را می‌آموزند.

درباره نویسنده

محسن خسروجردی