آشنایی با تیم‌های جام جهانی ۲۰۱۸/ حقایقی درباره تیم ملی کره جنوبی

آشنایی با تیم‌های جام جهانی ۲۰۱۸/ حقایقی درباره تیم ملی کره جنوبی

کره جنوبی

تیم ملی کره جنوبی در گروه F جام جهانی خردادماه قرار دارد و با تیم‌های آلمان، مکزیک و سوئد هم گروهی شده است. کره جنوبی با توجه به اینکه همگروهی قهرمان جهان شده امسال کار سختی در پیش دارد اما با این وجود باید دید آیا می تواند شگفتی آفرین این دوره از مسابقات جام جهانی باشد. 

خرداد ماه و تیر ماه امسال با برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حال و هوای دیگری پیدا کرده است. جام جهانی در روز ۲۵ خرداد با بازی افتتاحیه بین روسیه میزبان این دوره و عربستان سعودی به طور رسمی آغاز می‌شود. در این مطلب با کره جنوبی آخرین تیم گروه F این دوره از مسابقات جام جهانی فوتبال آشنا می‌شوید.

نکاتی درباره فوتبال کره جنوبی

از دهه ۱۹۶۰ تا به امروز کره جنوبی به عنوان یکی از قدرتهای اصلی آسیا و یکی از موفق ترین تیم‌ها شناخته می‌شود. این تیم توانسته تاکنون در ده دوره از مسابقات جام جهانی حضور داشته باشد که ۹ بار آن به صورت متوالی بوده است. کره جنوبی با این آمار رکورد دار آسیاست.

این تیم همچنین اولین تیم آسیایی است که توانسته به مرحله نیمه نهایی مسابقات جام جهانی برسد، البته درسال ۲۰۰۲ که کره جنوبی به همراه ژاپن میزبان مسابقات بود. آنها در ادامه تیم خود را تقویت کردند تا که در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۰ توانستند به مرحله یک شانزدهم نهایی برسند. آنها معروفند به تیم قرمزها و هم در رسانه‌ها و هم از سوی طرفدارانشان به این نام خوانده می‌شوند.

رقیب قدیمی و جدی کره جنوبی ژاپن است. این دو تیم ۷۵ بار با یکدیگر بازی کردند که ۴۰ بار کره جنوبی برنده شده و ۲۲ بار مساوی و ۱۳ بار هم بازنده شده است. این تیم همچنین بابت مشکلات سیاسی با کره شمالی هم رقابت خشونت آمیزی دارد. آنها همچنین رقیب دیگرشان چین را بارها شکست داده‌اند و تنها یکبار چین در سال ۲۰۱۰ میلادی توانست کره جنوبی را شکست دهد.

رقیب بعدی کره جنوبی کشور خودمان ایران است. این دو تیم تاکنون پنج بار در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی در سال‌های ۱۹۹۶، ۲۰۰۰، ۲۰۰۴، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۱ میلادی با هم روبرو شدند و در این بازی‌ها دوبار ایران و دوبار کره جنوبی برنده شده و همچنین هر کدام از تیم‌ها دو باخت هم داشته‌اند. از سال ۱۹۵۸ میلادی تاکنون این دو تیم ۲۸ بار با هم به رقابت پرداخته‌اند که هفت بار در مسابقات مقدماتی جام جهانی بوده است.

بازیکن معروف تیم کره جنوبی: سونگ هیونگ مین

سونگ هیونگ مین یکی از بهترین بازیکنان آسیا به حساب می‌آید. او در پست وینگر بازی می‌کند و هماهنگی خوبی با سایر اعضای تیم دارد. حضور او در تیم ملی کره جنوبی برای ایجاد فرصت‌های گلزنی اتفاق مهمی است. او با حضور در تیم هامبورگ آلمان توانست در بوندس لیگا خودی نشان بدهد.

پس از هامبورگ با قراردادی ده میلیون یورویی به بایر لورکوزن رفت و در جام باشگاه‌های اروپا برای این تیم بازی کرد. دو سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۲ میلادی با قرارداد ۲۲ میلیون یورویی به تاتنهام پیوست که این قرارداد باعث شد تا او لقب گران قیمت ترین بازیکن آسیا را بگیرد.

حقایقی درباره سیستم آموزشی کره جنوبی

آموزش در کره جنوبی هم به صورت دولتی وجود دارد و هم غیر دولتی و آزاد. هر دو مدل سیستم آموزشی از سوی دولت کره جنوبی سوبسیدهایی را دریافت می‌کنند. دانش‌آموزان کره جنوبی در زمینه ریاضیات و علوم در سطح خوبی نسبت به متوسط جهانی قرار دارند. این کشور بابت علاقه زیادی که به آموزش دارد در جهان معروف است به تب آموزش.

در کره جنوبی به تحصیلات عالی توجه ویژه‌ای می‌شود. موفقیت در تحصیلات معمولا برای خانواده‌های کره‌ای نوعی افتخار محسوب می‌شود و تحصیلات در این کشور راهی است برای ورود و همشکل شدن با طبقه متوسط جامعه کره جنوبی. فارغ التحصیل شدن از یک دانشگاه خوب در کره جنوبی به نوعی باعث بالارفتن پرستیژ خانوادگی می‌شود.

دوره ابتدایی

مهدکودک در کره جنوبی اختیاری است و عمده والدین ترجیح می‌دهند کودکان خود را در خانه تربیت کنند. با این وجود، کودکان در سن ۶ سالگی باید به مدرسه بروند و دوره تحصیلی اجباری ۶ ساله را بگذرانند. در این دوره به آنها زبان انگلیسی، هنرهای زیبا، ریاضیات، کره‌ای، اخلاق، موسیقی، فیزیک، هنرهای دستی، علوم و مطالعات اجتماعی تدریس می‌شود.

در این دوره معمولا کودکان یک معلم بیشتر ندارند. برخی پدر و مادرها ترجیح می‌دهند کودکان خود را به مدارس خصوصی بفرستند که در آنجا انگلیسی با کیفیت بیشتری آموزش داده می‌شود.

دوره میانه یا راهنمایی

در حال حاضر تحصیل در دوره متوسطه در کره جنوبی کار سختی نیست اما در گذشته بابت سخت گیری‌های آموزشی که وجود داشت گاهی ورود به این دوره از محالات بود. این دوره سه سال طول می‌کشد. مقررات دوره متوسطه خیلی سختگیرانه‌تر است. دانش‌آموزان باید روپوش یکسان بپوشند و موهای مرتب داشته باشند و روی نظم آنها هم سخت‌گیری بسیاری می‌شود.

تعداد معلم‌ها هم بیشر می‌شود و هر کدام تخصص خاصی روی درسی که می‌دهند دارند. دروسی که در این دوره آموزش داده می‌شود شامل درس انگلیسی، کره‌ای، ریاضیات و همچنین علوم اجتماعی و طبیعی هستند. دروسی هم به صورت اختیاری تدریس می‌‌شوند که شامل هنر، علوم اخلاقی، تاریخ، اقتصاد خانه، موسیقی، ورزش و فناوری می‌شود.

دوره متوسطه

سه سال پایانی تحصیلی دانش‌آموزان در دوره متوسطه و در دبیرستان‌ها ادامه پیدا می‌کند. در این دوره دانش‌آموزان باید انتخاب رشته کنند. گفته می‌شود کیفیت این دبیرستان‌ها در سطح خیلی خوبی است و سعی شده چه در دبیرستان‌های دولتی و چه در خصوصی سطح آموزشی بالا باشد.

دوره فنی و حرفه‌ای

حدود ۲۵ درصد فارغ التحصیلان دوره راهنمایی ترجیح می‌دهند به مدارس فنی و حرفه‌ای بروند تا در آنجا مهارت‌های حرفه‌ای در پنج رشته کشاورزی، تجارت، ماهی‌گیری، اقتصاد خانه و فناوری را بیاموزند. در اولین سال این دوره دانش‌آموزان دروس یکسانی را مطالعه می‌کنند اما از سال دوم باید انتخاب رشته کنند.

درباره نویسنده

محسن خسروجردی