تخفیف ویژه
ابزارهای کمکی روش جمع بندی را بشناسید | رهپویان دانش واندیشه

ابزارهای کمکی روش جمع بندی را بشناسید

ابزارهای کمکی روش جمع بندی را بشناسید

ابزارهایی وجود دارند که کمک می‌کنند روش سه روز یکبار را بتوان بهتر انجام داد. شما با استفاده از ابزارهایی که در این ویدئو معرفی می‌شود یاد می‌گیرید که چطور هر چه سریع‌تر در هفته‌های پایانی منتهی به کنکور تمام درس‌ها را جمع بندی کنید.

متن فایل ویدئویی مشاوره بابک ندرخانی: امروز می‌خواهم در مورد این صحبت کنم که شما توی دو و نیم روز تکنیک سه روز یکبار از چه ابزارهایی باید استفاده کنید. بچه‌ها چند تا ابزار است که کمک‌تان می‌کند در این دو و نیم روز جمع بندی را ساده‌تر انجام دهید.

یکی از ابزارها دفترچه‌های آزمون‌های شما در طول سال است. شما در یک سال گذشته حداقل در بیست آزمون شرکت کرده‌اید. و در این آزمون‌ها سوال نزده و غلط زیاد داشته‌اید. مثلا اگر فرض کنیم  شما هر آزمونی بیست تا سوال غلط زده‌اید. بیست تا را زده‌اید دیگر؟ پانزده تا غلط را حتما زده‌اید.

اگر در بیست تا آزمون یا 15 تا آزمون در طول سال شرکت کرده باشید و در هر کدام 15 تا غلط زده باشید، می‌شود 300 سوال نزده. از همین الان دو هفته یا سه هفته مانده به کنکور من 300 تا سوال را غلط زدم و بلد نیستم و عین 300 تا سوال را هم می دانم کدام هستند.

حالا از این 300 تا سوال پنج تا سر جلسه کنکور بیاید چی کار می خواهی بکنی؟ ده تا سر جلسه کنکور بیاید چی کار می خواهی بکنی؟ دوباره می خواهی غلط بزنی؟ می دانید هر سوال غلط نمره منفی هم دارد؟ پسر خوب، دختر خوب در فاصله این دو و نیم روز یکی از ابزارهای تو چیه؟ همین بررسی سوال‌های غلط و نزده آزمون‌های قبلی. حتما از این روش استفاده کنید.

2: دی‌وی‌دی‌های دوران جمع‌ بندی. دی‌وی‌دی‌هایی که در دوران جمع بندی تهیه کرده‌اید. فیلم‌هایی که در آنها در مدت زمان 30 دقیقه و 40 دقیقه یک مبحث به طور کامل پوشش داده می‌شود. مثلا توی سی دقیقه کل آینه‌ها را کامل بررسی می‌کند. در جلسه چهل دقیقه‌ای کل مبحث حجم ارائه می‌شود.

توی جلسه 30 دقیقه‌ای ریدینگ را استاد زبان می‌گوید. در جلسه 40 دقیقه‌ای دو فصل از کتاب روانشناسی را برای شما مرور می‌کند. خوب شما واقعا توی خانه‌تان می توانید در 40 دقیقه، 50 دقیقه توی یک ساعت یک فصل کتاب را مرور کنید؟ کامل یاد بگیرید؟ خوب این دی‌وی‌دی‌ها هم خیلی می‌تواند به شما کمک کند. این شد دو تا.

3: فلش کارت‌ها. کارت‌های کوچکی که خیلی سریع پشت و روی آن‌ها سوال و جواب نوشته شده است و شما می‌توانید به راحتی به کمک فلش کارت‌ها دروس را مرور کنید. چهار کتاب پانصد سوالی. کتاب جدیدی است که انتشارات قلم‌چی بیرون داده. توی این کتاب پانصد سوال پر مراجعه دانش آموزان وجود دارد. سوالاتی که بیشتر از همه بچه‌ها حل کردند.

من نمی‌گویم شما در هر درسی بروید پانصد سوال را حل کنید.  ولی در هر درسی حداقل چهل پنجاه تا سوال می توانید حل کنید. پس تمام این ابزارها می‌تواند کمک بکند، شما در این دو و نیم روز درسهای‌تان را کامل و جامع جارو کنید و ایرادی توی کار نماند.

این هم شد ابزارهای دوران جمع بندی. در ویدئوهای بعدی به نحوه پاسخگویی و مدیریت زمان در کنکور خواهم پرداخت. برای مشاهده سایر ویدئوها بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

درباره نویسنده

محسن خسروجردی