تخفیف ویژه
اولین روز کنکور از دید عکاسان خبرگزاری ها | رهپویان دانش واندیشه

اولین روز کنکور از دید عکاسان خبرگزاری ها

اولین روز کنکور از دید عکاسان خبرگزاری ها

در اولین روز برگزاری کنکور سراسری، داوطلبان گروه علوم انسانی، علوم ریاضی و هنر با یکدیگر به رقابت پرداختند. نخستین روز از کنکور سراسری ۹۷ به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین در کدرشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی پنجشنبه هفتم تیر ماه آغاز شد جمعه هشتم تیر پایان می‌پذیرد. در کنکور سراسری امسال یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد، ۵۹۹ هزار و ۳۱۳ نفر زن و مابقی مرد هستند.

روز اول آزمون کنکور سراسری سال 97 هم برگزار شد. در این آزمون داوطلبان رشته های انسانی، علوم ریاضی و هنر با یکدیگر به رقابت پرداختند و پس از یکسال تلاش حالا در این آزمون توانستند توانایی خودشان را محک بزنند.

پس از برگزاری آزمون نیز دفترچه سوالات گروه‌های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی نیز بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت. یک میلیون و 11 هزار و 825 نفر برای شرکت در کنکور سراسری ثبت‌نام کردند که 144 هزار و 550 نفر داوطلبان گروه علوم ریاضی و فنی و 205 هزار و 26 نفر داوطلبان گروه انسانی بودند. تصاویر زیر شکار خبرنگاران و عکاسان از برگزاری روز اول کنکور سراسری سال 97 است.

درباره نویسنده

محسن خسروجردی