اولین روز کنکور از دید عکاسان خبرگزاری ها

اولین روز کنکور از دید عکاسان خبرگزاری ها

در اولین روز برگزاری کنکور سراسری، داوطلبان گروه علوم انسانی، علوم ریاضی و هنر با یکدیگر به رقابت پرداختند. نخستین روز از کنکور سراسری ۹۷ به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین در کدرشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی پنجشنبه هفتم تیر ماه آغاز شد جمعه هشتم تیر پایان می‌پذیرد. در کنکور سراسری امسال یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد، ۵۹۹ هزار و ۳۱۳ نفر زن و مابقی مرد هستند.

روز اول آزمون کنکور سراسری سال ۹۷ هم برگزار شد. در این آزمون داوطلبان رشته های انسانی، علوم ریاضی و هنر با یکدیگر به رقابت پرداختند و پس از یکسال تلاش حالا در این آزمون توانستند توانایی خودشان را محک بزنند.

پس از برگزاری آزمون نیز دفترچه سوالات گروه‌های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی نیز بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت. یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ نفر برای شرکت در کنکور سراسری ثبت‌نام کردند که ۱۴۴ هزار و ۵۵۰ نفر داوطلبان گروه علوم ریاضی و فنی و ۲۰۵ هزار و ۲۶ نفر داوطلبان گروه انسانی بودند. تصاویر زیر شکار خبرنگاران و عکاسان از برگزاری روز اول کنکور سراسری سال ۹۷ است.

درباره نویسنده

محسن خسروجردی