تخفیف ویژه یلدایی
چطور در کنکور سوالات وقت گیر را تشخیص بدهیم | رهپویان دانش واندیشه

چطور در کنکور سوالات وقت گیر را تشخیص بدهیم

چطور در کنکور سوالات وقت گیر را تشخیص بدهیم

در جلسه کنکور باید مهارت تشخیص سوالات وقت گیر را بیاموزیم تا از این سوالات با سرعت بیشتری عبور کنیم. این کار تکنیک دارد. اگر نتوانید فوری تشخیص دهید که سوالی وقت گیر است فرصت پاسخ به سوالات ساده‌تر را از دست می‌دهید. در این ویدئو بابک ندرخانی مشاور تحصیلی تکنیک تشخیص سوالات وقت گیر را آموزش می‌دهد.

متن فایل ویدئویی مشاوره بابک ندرخانی: در فایل ویدئویی با تکنیک‌های درس خواندن در روزهای پایانی منتهی به کنکور و آمادگی برای حضور در این آزمون آشنا می‌شوید. در این فایل ویدئویی بابک ندرخانی، مشاور تحصیلی و آموزشی، مؤسس و مدیرعامل موسسه فرهنگی رهپویان دانش و اندیشه تکنیک تشخیص سوالات وقت گیر را آموزش می‌دهد؛ تکنیکی که به شما کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری سوالات ساده‌تر را پاسخ دهید و مدریت زمان بهتری داشته باشید.

تکنیک تشخیص سوالات وقت گیر خیلی ساده است. شما از امروز تا روز کنکور اگر روزی 300 تا سوال حل کنید، سیصد تا تست بزنید در یک هفته 2 هزار تا تست می‌شود. اگر سه یا چهار هفته تا کنکور وقت داشته باشید، هفت تا هشت هزار تا تست می‌شود. در این هفت یا هشت هزار تا سوال، هر سوالی را که صورتش را خواندید اگر وقت گیر بود یک ضربدر کنار آن بگذارید و اگر وقت گیر نبود یک علامت مثبت بگذارید.

من به شما قول می دهم با این روش شما جزو افرادی خواهید بود که در جلسه کنکور تک تک سوالاتی را که می‌خوانید خیلی سریع و در عرض  چند ثانیه می‌توانید بفهیمد این سوال را می توانید حل کنید یا با آرامش از روی آن عبور کنید و بقیه مسیر کنکور را با خیال راحت ادامه دهید.

سوال‌ها را حل کنید، جواب را ببینید و حدس و گمان خودتان را ارزیابی کنید. ببینید که چقدر درست حدس زده‌اید. یک هفته این کار را تمرین کنید. فقط یک هفته. پس از این یک هفته تک تک شما ماهرترین آدم‌ها در تشخیص سوالات وقت گیر می‌شوید. یادتان باشد کار نیکو کردن از پر کردن است. وقتی که من هفته‌ای دو هزار تا سوال را حل کنم و در  مورد تک تک این سوال‌ها اظهار نظر می‌کنم، در انجام این کار حرفه‌ای می‌شوم.

با حل کردن سوال مطمئن می‌شوید که سوال وقت گیر است یا نه. همچنین وقتی سوالی را حل می‌کنید می‌بینید جواب سوال یک نصف صفحه راه حل دارد بعد برای مثال با خودتان می‌گویید سوالی اگر کسری یا مشتق بود را حل آن وقت گیر است. کم کم بعد از سه یا چهار هفته شما تبدیل به آدمی می‌شوید که هر سوالی را می‌بینید با دقت خیلی زیادی می‌توانید بگویید که این وقت گیر است یا نیست.

خواهشی که داریم این است که به عرایض بنده یک هفته اعتماد بکنید. یک هفته کاری را که می‌گویم انجام بدهید. بعد از یک هفته زمانی که این مهارت در شما ایجاد شد و مهارت لازم برای تشخیص سوالات وقت گیر را پیدا کردید، به راحتی می‌توانید سر جلسه کنکور با سرعت زیادی تشخیص بدهید که سوالات وقت گیر هستند و باید با تکنیک ضربدر و منها از آنها عبور کرد تا ابتدا به سوالات ساده پاسخ بدهید.

من به شما قول می دهم با این روش شما جزو افرادی خواهید بود که در جلسه کنکور تک تک سوالاتی را که می‌خوانید خیلی سریع و در عرض  چند ثانیه می‌توانید بفهیمد این سوال را می توانید حل کنید یا با آرامش از روی آن عبور کنید و بقیه مسیر کنکور را با خیال راحت ادامه دهید.

یادتان باشد این تکنیک‌ها هر کدام اگر چند تا سوال کنکور تو را ارتقا بدهد در مجموع یک دفعه می‌بینید شما ده بیست تا سوال از همتایان خود بهتر پاسخ داده‌اید و این همان دستپخت شاهکاری است که من دوست دارم شما در جلسه آزمون داشته باشید.

درباره نویسنده

محسن خسروجردی

نظرات (1)

میشه درمورد شرایطش توضیحات بیشتری بدید