دلایل اهمیت استفاده از فیلم آموزشی از زبان کاربران رهپویان

دلایل اهمیت استفاده از فیلم آموزشی از زبان کاربران رهپویان

فیلم آموزشی

در خصوص مزیت‌های استفاده از فیلم آموزشی و دی وی دی مطالب زیادی نوشته‌ایم. اما کاربران محصولات رهپویان بهتر از هر شخصی می‌توانند در این خصوص نظر بدهند. مطالب زیر از نظرات کاربران اینستاگرام رهپویان به نشانی (rahpooyanir@) گردآوری شده است.

در بین پاسخ‌هایی که از طریق گزینه Ask me اینستاگرام جمع‌آوری شده است، نکات پایین بیشتر از سایر نظرات تکرار شده بود. این گزینه‌ها نشان می‌دهند که فیلم آموزشی و پیشرفت در زمینه تولید محتوای آموزشی به میزان بسیاری می‌تواند بازدهی دانش‌آموزان را بالاتر ببرد.

ساده‌تر به دبیران مجرب دسترسی داشته باشید

یکی از مهمترین نکاتی که کاربران به آن اشاره کرده بودند، فرصتی است که دی وی دی آموزشی رهپویان به آنها در استفاده از اساتید مجرب می‌دهد. دسترسی به دبیران مجرب برای هر فرد و در هر شرایطی ممکن نیست.

دی وی دی آموزشی این امکان را به دانش‌آموزان می‌دهد تا با هزینه کمتر و صرف وقت کمتر به راحتی بتوانند از بهترین‌ دبیران بهره ببرند. همچنین کاربران معتقدند دی وی دی آموزشی به آنها این فرصت را می‌دهد تا اگر در درسی دبیری قوی در مدرسه نباشد، این محدودیت را جبران کنند. همچنین برخی هم به این نکته اشاره کردند که بارها می‌توان تدریس دروس را توسط این دبیران مشاهده کرد.

هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد

بیشترین عاملی که کاربران به آن اشاره مستقیم داشتند، عامل هزینه و خرجی بود که استفاده از دبیران مجرب و کلاس‌های آموزشی روی دست آنها می‌گذارد. کاربران دی وی دی های آموزشی رهپویان معتقدند با استفاده از محصولات آموزشی این شرکت می‌توان شرایطی را فراهم کرد که با هزینه به نسبت کمتری از دبیران مجرب بهره برد.

همچنین برخی معتقدند استفاده چندباره از دبیران آموزشی منوط به این است که در کلاس‌های آنها ثبت نام دوباره و چندباره شود. کاری که هزینه زیادی روی دست آنها می‌گذارد. در صورتی که با یک بار هزینه، از دی وی دی آموزشی می‌توان چندین بار استفاده کرد.

برای تهیه دی وی دی های آموزشی رهپویان می توانید به قسمت فروشگاه سایت رهپویان مراجعه کنید. همچنین برای عضویت در اینستاگرام رهپویان بر روی اینجا کلیک کنید.

آموزش‌ها کامل و جامع است

کامل بودن و جامع بودن تدریس دروس در دی وی دی های آموزشی رهپویان هم نکته دیگری است که کاربران به آن اشاره داشتند. آنها معتقدند مدرسان دی وی دی های آموزشی نکته‌ای را از قلم نمی‌اندازند و به همه نکات به صورت جامع و دقیق اشاره می‌کنند.

البته این مسئله شرایطی را ایجاب می‌کند که در دی وی دی آموزشی از اساتید مجرب با چارت آموزشی دقیق بهره برد. توجه به متن کتاب‌های درسی و آموزش مفهومی دروس هم نکته دیگری است که کاربران بر آن تاکید داشتند.

محدودیت‌های کلاس درس را ندارد

فلسفه فناوری این است که محدودیت‌ها برداشته شود. یکی دیگر از مزیات استفاده از فناوری‌های جدید آموزشی مثل دی وی دی و فیلم آموزشی همین نکته است. نکته‌ای که کاربران اینستاگرام رهپویان هم از آن غافل نبودند. آنها در پاسخ به ما گفته‌اند که هر وقتی نیاز به دی وی دی داشته باشند، این محصولات آموزشی در اختیار آنها قرار دارد و همچنین به راحتی می‌توانند از دیدن قسمت‌های کم اهمیت‌تر چشم‌پوشی کنند و به قسمت‌های مهم‌تر بپردازند.

همچنین آموزش‌ها به آنها کمک می‌کند تا از دی وی دی آموزشی رهپویان به عنوان وسیله‌ای آموزشی برای درک بهتر مفاهیم کلاس و آموزش تکمیلی استفاده کنند. دی وی دی و فیلم آموزشی همچنین این امکان را فراهم می‌کند تا در صورت نیاز به قسمت‌های مهم آن بارها رجوع شود و مطالبی را که دانش آموز در درک آنها با مشکل مواجه است، چندین بار ببیند.

آموزش‌ها به صورت مفهومی ارائه می‌شود

نکته مهم و پایانی که کاربران به آن اشاره داشتند، بحث نحوه آموزش دی وی دی های رهپویان است. این آموزش‌ها بر اساس متن کتاب درسی و به صورت مفهومی ارائه می‌شود. کاربران ما در صفحه اینستاگرام معتقدند این روش نیاز آموزشی آنها را برای قبولی در آزمون‌های مختلف بیشتر تامین می‌کند.

درباره نویسنده

محسن خسروجردی