روش های پرداخت

پرداخت‌ها در فروشگاه اینترنتی رهپویان در حال حاضر به صورت آنلاین انجام می‌شود که در ادامه روش انجام آن را به صورت مرحله به مرحله توضیح داده‌ایم.

پرداخت آنلاین (پرداخت از طریق درگاه اینترنتی)

پرداخت آنلاین به معنی انتقال وجه با استفاده از شبکه جهانی اینترنت است که سریع ترین روش جهت انجام تراکنش‌های مختلف به حساب می‌آید. بنابراین انتخاب این روش به عنوان روش پرداخت باعث تسریع روند پردازش سفارش‌های شما می‌شود. شما می توانید پس از ثبت سفارش خود، از طریق درگاه اینترنتی آپ(آسان پرداخت) هزینه سفارش را پرداخت نمایید. در صورت پرداخت موفق فرآیند پردازش سفارش ادامه یافته و سفارش وارد مرحله آماده سازی و ارسال می‌شود. در ادامه سفارش شما از طریق شرکت پست طی حداکثر ۲ روز کاری در هر کجای ایران ارسال می‌شود.

راهنمای پرداخت اینترنتی:

جهت انجام پرداخت اینترنتی داشتن یکی از کارت‌های بانکی متصل به شبکه شتاب کشور الزامی است. هنگام پرداخت اینترنتی به چند مورد از اطلاعات مربوط به کارت بانکی خود که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، نیاز خواهید داشت:

شماره کارت: یک شماره ی ۱۶ رقمی که بر روی کارت درج شده است و ۶ رقم ابتدای آن مشخص کننده بانک صادر کننده کارت است.

رمز دوم (PIN2) یا رمز خرید اینترنتی: برای پرداخت اینترنتی لازم است از قبل رمز اینترنتی کارت بانکی خود را دریافت کرده باشید. شماره رمز اینترنتی کارت با شماره رمزی که هنگام استفاده از دستگاه‌های خود پرداز (ATM)وارد می‌نمایید تفاوت دارد. بعضی بانک‌ها مانند بانک سامان معمولاً رمز اینترنتی را هنگام صدور کارت تحویل می‌‌دهند، اما کارت اکثر بانک‏‌ها در زمان تحویل، رمز خرید اینترنتی ندارند. شما می‌توانید با مراجعه به هر یک از پایانه‌های خود پرداز بانک (ATM)خود به روش ذیل اقدام نموده و رمز اینترنتی کارت خود را دریافت نمایید .

  1. پس از ورود کارت خود در پایانه‌های خود پرداز بانک و وارد نمودن رمز کارت نسبت به انتخاب گزینه «تغییر رمز» اقدام فرمائید .
  2. گزینه «تغییر رمز اینترنتی» را انتخاب نمایید .
  3. رمز اینترنتی مورد نظر خود را حداقل در ۶ رقم وارد و مجدداً طبق فرمان سیستم، رمز را تکرار نمایید.
  4. پس از انجام موفقیت آمیز عملیات، رمز اینترنتی شما فعال می‌شود.

کد اعتبار سنجی دوم(CVV2)  : کد CVV2 شماره شناسایی دوم مشتری است که دارای سه یا چهار رقم بوده و بر پشت یا روی اکثر کارت‌ها، درج شده است. این کد روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بانک‌های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و… به صورت یک عدد سه رقمی درج شده است یا در برخی کارت‌ها مانند بانک ملی ۴ رقمی است.

نکته: صرفاً وجود کدCVV2   بر روی کارت‌ها، دلیل بر امکان خرید اینترنتی نیست، بلکه بانک صادر کننده باید امکان خرید اینترنتی را فراهم کرده باشد .

تاریخ انقضای کارت: تاریخ انقضا بر روی اغلب کارت‌های بانکی درج شده است. در صورت عدم وجود  این تاریخ به شعبه صادر کننده  کارت مراجعه نمایید.

پست الکترونیکی (اختیاری): در هنگام پرداخت اینترنتی امکان وارد نمودن ایمیل نیز وجود دارد و در صورت تمایل می‌توانید ایمیل خود را وارد نمایید تا رسید پرداخت به ایمیل تان ارسال گردد.