شانس پیروزی ایران در مقابل پرتغال چقدر است

شانس پیروزی ایران در مقابل پرتغال چقدر است

عملکرد خوب ایران در جام جهانی باعث شده تا پیش بینی بازی امشب ایران و پرتغال برای کارشناسان کمی پیچیده باشد. در این مطلب به بررسی شرایط تیم ملی فوتبال ایران و پرتغال پرداخته‌ایم تا ببینیم امشب ایران تاریخ ساز خواهد شد یا که پرتغال انتظارات را برآورده خواهد کرد.

به گفته بسیاری از کارشناسان امشب یک تیم ملی در برابر یک بازیکن قرار گرفته است. کارشناسان معتقدند تیم ملی ایران با تمام قوا امشب روبروی تیم پرتغال با بازی فوق العاده رونالدو روبرو خواهد شد. همچنین بسیاری معتقدند عملکرد دفاعی تیم ملی ایران بسیار قابل قبول‌تر از پرتغالی‌ها بوده و البته پرتغالی‌ها هم خط حمله فوق قدرتمند دارند.

پیش بینی ها در بازی امشب نشان می‌دهد که اگر خط دفاعی همه جانبه تیم ملی ایران همانند بازی با اسپانیا عمل کرد شاید چهار گل رونالدو بیشتر نشود و از طرفی دیگر همه معتقدند ایران قطعا در بازی امشب می‌تواند دست کم یک گل به پرتغالی‌ها بزند. با این حساب همه چشم‌ها سمت دروازه تیم ملی ایران و خط دفاعی مستحکم آنهاست. ایرانی‌ها باید تا می‌توانند از دروازه خود دفاع کنند و البته باید در مقابل رونالدویی که در جام جهانی امسال هر توپی به پایش خورده گل شده، مقاومت کنند.

با این حساب در بازی امشب گل نخوردن از رونالدو غیر ممکن است اما در صورتی که این اتفاق نیافتد شانس پیروزی تیم ملی ایران بسیار بالاست. از طرفی کارلوس کی‌روش هم بسیار امیدوارانه در خصوص این بازی صحبت کرده و گفته علاوه بر حفظ بازی دفاعی در مقابل اسپانیا در بازی برابر پرتغال حملات بیشتری می‌کنیم.

واقع بین باشیم

پرتغال با چهار امتیاز وضعیت بسیار مطلوب‌تری در گروه B دارد که با سه امتیاز در جایگاه سوم است. وضعیت اسپانیا هم که امروز به مصاف مراکش می‌رود به همین روال است و با چهار امتیاز تنها با یک مساوی می‌تواند به مرحله بعدی صعود کند. ایران در بازی برابر پرتغال به یک برد و رقم زدن اتفاقی تاریخی نیاز دارد.

ایرانی‌ها باید رونالدویی را که عزم آقای گل شدن را در جام جهانی امسال کرده از رقابت‌ها حذف کنند و این کار شبیه به رویا می‌ماند. با این وجود نظر کارشناسان در خصوص تیم ملی ایران تغییر کرده و گفته می‌شود که ایرانی‌ها نشان داده‌اند که قابلیت انجام کارهای بزرگ را دارند و شاید امشب هم بتوانند خودی نشان بدهند.

چه خبر از هر دو تیم؟

فرناندو سانتوس بعید است که سیستم بازی جدیدی را به کار ببرد و همانطور که در دو بازی قبلی توانسته چهار امتیاز کسب کند، به احتمال زیاد امشب هم برای کسب امتیاز از همان روش استفاده می‌کند. اما ایران قرار است بدون حضور احسان حاج صفی بازی کند که در بازی مقابل اسپانیا مصدوم شد. از طرفی رونالدو در بهترین شرایط خود قرار دارد و از او به عنوان تنها مرد فوتبال اروپا یاد می‌شود که توانسته در بازی‌های بین المللی گل‌های زیادی را به ثمر برساند.

در جام جهانی امسال هم که تاکنون تمام گل‌های تیم ملی فوتبال پرتغال را خودش زده است. اما ایران هم در مقابل اسپانیا نشان داد که می‌تواند با تمام وجود بازی کند و در آن بازی گلی هم که ایران خورد تنها به خاطر اشتباه مدافع بود. همچنین گلی هم که ایران به اسپانیا زد و با بدشانسی ایران توسط کمک داور ویدئویی پذیرفته نشد، نشان داد که ایرانی‌ها حتی مستحق پیروزی هم بودند.

گفته می‌شود ایران در این بازی هم با دفاع قوی فشار زیادی روی خط حمله تیم حریف وارد می‌آورد اما بعید است بازیکنان تیم ملی پرتغال با تجربه و تکنیکی که دارند خط دفاعی را خالی بگذارند و شانس حمله به ایرانی‌ها بدهند. با این حساب تنها می‌توان گفت که امشب شاهد بازی جانانه‌ای از هر دو تیم خواهیم بود و اگر ایران موفق به گلزنی بشود و پرتغال را در خطر حذف از جام جهانی قرار دارد، قطعا یکی از تاریخی ترین فوتبال‌ها و البته پرفشارترین بازی‌های تاریخ جام جهانی را شاهد خواهیم بود.

ترکیب تیم ملی ایران در برابر پرتغال:

علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، مرتضی پورعلی گنجی، مجید حسینی، میلاد محمدی، سعید عزت اللهی، مهدی طارمی، امید ابراهیمی، وحید امیری، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون

درباره نویسنده

محسن خسروجردی