شمارش معکوس تا کنکور ۹۷ / توزیع کارت آزمون سراسری و نکاتی درباره روزهای پایانی

شمارش معکوس تا کنکور ۹۷ / توزیع کارت آزمون سراسری و نکاتی درباره روزهای پایانی

 

کنکور 97

کنکور سراسری ۹۷ هم تا آخر این هفته برگزار می‌شود. آزمونی سرنوشت ساز که در آن هر دانش‌آموز به میزان تلاشی که کرده نتیجه می‌گیرد. از امروز تا روز برگزاری کنکور با شما هستیم و آخرین خبرها و اتفاقات این آزمون بزرگ و سرنوشت ساز را با شما در میان می‌گذاریم.

توزیع کارت کنکور ۹۷ از عصر یکشنبه

توزیع کارت کنکور سراسری ۹۷ از امروز آغاز شده است و گفته می‌شود تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ششم تیرماه ادامه خواهد داشت. مثل هر سال برای دریافت این کارت باید به سایت سنجش مراجعه کرد و از کارت پرینت گرفت. آن دسته از داوطلبانی که در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی کنکور دارند پنجشنبه صبح باید سر جلسه شرکت کنند و کنکور هنری ها هم بعدازظهر پنجشنبه نتیجه کار خود را خواهند گرفت. کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه و گروه آزمایشی زبان‌های خارجی عصر جمعه ۸ تیرماه برگزار می‌شود.

تجربی ها پیشتاز کنکور ۹۷/ تب پزشکی همچنان بالاست

طبق آمار موجود تعداد یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ نفر در کنکور امسال ثبت نام کرده‌اند که ۶۴۲ هزار و ۴۵۱ داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی، ۲۰۵ هزار و ۲۶ داوطلب در گروه آزمایشی علوم انسانی، تعداد ۱۴۴ هزار و ۵۵۰ داوطلب در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و مابقی در گروه‌های آزمایشی زبان‌های خارجی و هنر ثبت نام کرده‌اند.

تعداد بالای داوطلبان علوم تجربی برای تجربی‌ها خیلی خوشایند نیست و این نشان می‌دهد همچنان تب پزشک شدن در کشور بیداد می‌کند و قبولی هم به همین میزان سخت و رقابت هم نفس‌گیر تر خواهد شد. کارشناسان معتقدند این میزان استقبال از یک رشته درسی در ایران بیشتر ناشی از عدم وجود اطلاعات کافی در خانواده‌ها در خصوص انتخاب رشته دانش‌آموزان است. و البته دلایل دیگری هم مثل گنگ بودن تصور دانش‌آموزان و والدین از آینده شغلی رشته‌های درسی باعث شده تا استقبال از رشته‌های علوم انسانی و ریاضی و فیزیک به شدت کاهش پیدا می‌کند.

کنکور 97

در روزهای مانده به کنکور چطور آرامش خود را حفظ کنیم

بیشترین چیزی که در هفته آخر به آن نیاز داریم حفظ آرامش است. این هفته همچنان روش سه روز یکبار را می‌توان انجام داد و از تکنیک‌هایی که پیشتر در ویدئوهای آموزشی سایت معرفی کردیم هم می‌توان بهره برد. کارشناسان معتقدند در آخرین هفته باقی مانده بهتر است یادگیری مطالب جدید را کنار بگذاریم. مرور مطالب هم خیلی پیشنهاد می‌شود که به خصوص با روش‌های توضیح داده شده انجام شود.

توصیه می‌کنیم حتما ویدئوهای مشاوره بابک ندرخانی را در سایت ببنید. به خصوص ویدئوهای مدیریت زمان در کنکور، تکنیک ضربدر و منها، تکنیک زمان‌های نقصانی، تکنیک پاسخ به سوالات وقت گیر، بررسی سوالات شک دار، تشخیص درست و اراده قوی و همچنین ویدئوی چند راهکار برای کم کردن بی دقتی در جلسه کنکور و ویدئوی هفته پایانی و صحبت با والدین. دیدن این ویدئوها هم کمک می‌کند تا ابزار و یراق کافی و لازم برای حضور در امتحان سخت و سرنوشت ساز کنکور را به همراه داشته باشید و هم کمک می‌کند تا در این روزها با آرامش بیشتری نکاتی را یاد بگیرید که قطعا کاربردی و سرنوشت ساز خواهد بود.

داوطلبان کنکور ۹۶ چه پیشنهاداتی برای نود و هفتی‌ها دارند؟

سایت ایسنا گفتگوی مفصلی با چند نفر از برترین کنکوری‌های سال گذشته انجام داده که داوطلبان کنکور امسال می‌توانند از آن استفاده زیادی بکنند. در اینجا بخشی از این گفتگوها را قرار داده‌ایم و امیدواریم در موفقیت شما در آزمون سراسری تاثیرگذار باشد.

صابر دین پژوه؛ رتبه یک رشته علوم ریاضی و فنی در کنکور ۹۶

با توجه به درصد پاسخ‌های صحیح خودم و مقایسه آن‌ با وضعیت برگزیدگان آزمون‌های سراسری گذشته، پیش‌بینی می‌کردم که رتبه‌ام تک‌رقمی شود. اما اینکه رتبه یک را کسب کنم کمی دور از ذهن بود چرا که در سال‌های گذشته، درصد پاسخ‌های صحیح در رتبه‌های اول بیشتر و بهتر بوده است. باور دارم هر کسی تلاش کند مزد زحمت خود را دریافت می‌کند.

تلاش فراوان و پشتکار بالا عامل اصلی موفقیت من بود. بطوریکه در روزهایی که به مدرسه می‌رفتیم روزانه ۷-۶ ساعت برای مطالعه وقت می‌گذاشتم. در روزهایی هم که مدارس تعطیل بود،هفته‌ای ۶۰ ساعت و بطور میانگین روزانه ۹ ساعت در طول یکسال مطالعه کردم. توصیه می‌کنم داوطلبان در این چند روز مانده به کنکور تنها به مرور و جمع بندی خلاصه مطالب از قبل تهیه شده بپردازند و سعی کنند بیشتر به مطالب درسی تمرکز داشته باشند تا منابع کمک درسی.

کنکور 97

امیرحسین قویدل سرد صحرا؛ رتبه ۲ رشته علوم تجربی در کنکور ۹۶

بهتر است بچه‌ها در این چند روز باقی مانده به آزمون سراسری به مرور خلاصه مطالب جمع بندی شده از کتب درسی مشغول باشند و از مطالعه پراکنده دروس جدا خودداری کنند. بهتر است داوطلبان در چند روز باقی مانده تا آزمون از برنامه ریزی حجیم و سنگین برای خود خودداری کنند و ضمن حفظ آرامش و توکل بر خداسعی کنند فقط به مرور خلاصه‌ها و مطالب جمع بندی شده بپردازند. داوطلبان آزمون سراسری به هیچ عنوان با استرس و نگرانی در خصوص نتایج آزمون، روحیه و آرامش خود را از دست ندهند چرا که اعتقاد دارم ۵۰ درصد موفقیت در کنکور به شرایط روحی و روانی داوطلب بستگی دارد.

یلدا حجتی؛ رتبه ۲ رشته علوم انسانی در کنکور ۹۶

به داوطلبان آزمون سراسری توصیه می‌کنم در چند روز باقی مانده به بزرگترین آزمون زندگی‌شان، آرامش خود را حفظ کنند و استرس امتحان را نداشته باشند چرا که استرس می‌تواند تمامی نتایج یکساله داوطلبان را تباه کند. داوطلبان از مطالعه منابع حاشیه‌ای پرهیز کنند و سعی کنند فقط بر کتب درسی خود تمرکزداشته باشند و مجدد تاکید می‌کنم کنترل استرس و حفظ آرامش مهم‌ترین کاری است که باید داوطلبان طی چند روز باقی مانده به آزمون داشته باشند.

عرفان میران‌زاده؛ رتبه یک رشته علوم انسانی در کنکور ۹۶

داوطلبانی که برای کنکور آمادگی کافی دارند، سعی کنند در روزهای باقی مانده مطالب کلیدی را مرور کنند و اگر هم تلاش زیادی بر این آزمون نداشتند روحیه خود را از دست ندهند و سعی کنند همان اندوخته‌های خود را تقویت کنند. هیچ موفقیتی بدون تلاش و کوشش بدست نمی آید، من برای موفقیت در آزمون برنامه زیری و تلاش جدی کردم بطوریکه یکسال تمام جدی درس خواندم و برنامه ریزی من به گونه ای بود که در روزهای پایانی آزمون دچار خستگی مفرط و افسردگی نشوم و خوشبختانه موفق نیز شدم.

درباره نویسنده

محسن خسروجردی