تخفیف ویژه
با روش سه روز یکبار هفته‌ای دو بار کنکور بدهید | رهپویان دانش واندیشه

با روش سه روز یکبار هفته‌ای دو بار کنکور بدهید

با روش سه روز یکبار هفته‌ای دو بار کنکور بدهید

با روش سه روز یکبار اگر سه هفته دیگر تا کنکور مانده باشد، شما می توانید با احتساب هفته ای دو بار یعنی شش بار دروس را مرور کنید. اگر این روش را شش بار اجرا کنید، یعنی شما شش بار از خودتان آزمون سراسری گرفته‌اید.

متن فایل ویدئویی مشاوره بابک ندرخانی: در فایل ویدئویی با روش‌های جمع بندی در روزهای پایانی منتهی به کنکور آشنا می‌شوید. در این فایل ویدئویی بابک ندرخانی، مشاور تحصیلی و آموزشی و مؤسس و مدیرعامل موسسه فرهنگی رهپویان دانش و اندیشه در رابطه با دوران جمع بندی در هفته‌های پایانی منتهی به کنکور نکاتی را ارائه می‌دهد.

اگر سه هفته دیگر تا کنکور باقی مانده باشد یعنی شما شش بار این روش را اجرا می‌کنید. اگر این روش را شش بار اجرا کنید یعنی شما شش بار از خودتان آزمون سراسری گرفته اید. و در نهایت تا جلسه آزمون سراسری که دست خودتان نیست تمام درس هایتان مرور می‌شود.

برای اینکه تمام کتاب‌ها را هم دوره کرده باشید، فرض بفرمایید در آزمون‌های سال‌های قبل درس ریاضی اولین سوال مال ریاضی اول دبیرستان است. بعد بیایید کتاب ریاضی دوم دبیرستان، بعد سوم و در نهایت چهارم دبیریستان. پس وقتی یک دور سوال‌های کنکور مثلا سال نود و دو را نگاه می‌کنم و حل می‌کنم عملا چهار کتاب ریاضی مرور شده است.

یادتان باشد شما بعدا می‌روید جواب‌ها را هم می‌بینید پس یک بار هم آنجا مرور کرده‌اید. پس در این نیم روز من یک دور همه درس‌هایم را مرور کرده‌ام. در دو و نیم روز هم یک راه ساده به شما بگویم. دانش آموزان رشته ریاضی، تجربی و هنر هر نیم روز دو تا درس، دانش آموزان رشته انسانی هر نیم روز سه تا درس را مرور کنید.

با این حساب من اکر رشته‌ام تجربی باشد نیم روزی دو تا درس باید بخوانم. دو نیم روز پنج تا نیم روز است، می‌شود ده تا درس یعنی ریاضی، فیزیک، شیمی، ادبیات، عربی، دین و زندگی، زبان، زیست پایه و فیزیک پایه و زمین شناسی، یعنی ده تا درس، مرور می‌شود.

شنبه ظهر برای سومین بار از خودت می‌پرسی من اگر سه روز دیگه کنکور داشته باشم ادبیات چی می‌خوانم؟ اولین بار گفتیم لغت، دومین بار گفتیم تاریخ ادبیات، دفعه سوم چی می‌گویید؟ من اگر سه روز دیگر کنکور داشته باشم شیمی چی می خوانم؟ اولین بار گفتید جدول تناوبی، دومین بار گفتید فرمول الان چی می‌گویید؟ بچه‌ها بعد از چند بار اجرای این روش من به شما قول می‌دهم روزی می‌رسد که از خودتان می‌پرسید من اگر سه روز دیگر کنکور داشتم چی می‌خواندم و جواب می‌دهید: هیچی. همه را خوانده‌ام.

برنامه‌ریزی باید به این صورت باشد که از صبح تا ساعت دو بعد از ظهر دو تا درس بخوانم و بعد استراحت بکنم، ناهارم را بخورم تا انرژی بگیرم. از چهار بعد از ظهر تا ده شب، یازده شب دوتا درس دیگر را می‌خوانم. روش را هم به شما گفته‌ام. چطور جمع بندی می کنیم؟ با فرض اینکه سه روز دیگر کنکور داریم . بچه‌ها حالا کمی برویم جلوتر، فرض کنید من شنبه دوران جمع بندی را آغاز کردم و آزمون از خودم گرفتم .

نیم روز را آزمون گرفتم. شنبه بعد از ظهر، یکشنبه و دو شنبه می‌شود دو نیم روز. در این دو و نیم روز رفتم درسها را مرور کردم. سه شنبه دوباره راس ساعت هفت و نیم صبح لباس‌های روز امتحان را می‌پوشم. هشت صبح آزمون دومم را شبیه سازی کامل اجرا می‌کنم.

ساعت 12 ظهر آزمون دوم هم تمام شده و برای دومین بار چشم‌ها را می‌بندم، حس می‌گیرم و تمرکز می‌کنم و باز از خودم می‌پرسم من اگر سه روز دیگر کنکور داشته باشم ادبیات چی می‌خوانم. دفعه قبلی گفتم لغت. این دفعه چی؟

این دفعه می‌گویم من که دو روز پیش لغت خواندم اگر سه روز دیگر کنکور داشته باشم، تاریخ ادبیات می‌خوانم. فیزیک را چی کار می‌کنم. دفعه قبلی گفتم فرمول‌ها این دفعه چی کار می‌کنم، می‌روم فلان کار را می‌کنم. روانشناسی را چی کار می کنم، زیست شناسی را چی کار می کنم. یعنی یک بار دیگر این سوال را از خودم می‌پرسم.

سه شنبه صبح من آزمون شبیه سازی را گرفتم. سه شنبه بعد از ظهر و چهارشنبه و پنج شنبه دو و نیم روزم تمام می‌شود. جمعه احتمالا خیلی از شما می‌روید آزمون آزمایشی مثلا قلمچی را می‌دهید.

شنبه صبح سومین آزمون شبیه سازی شده را از خودتان می‌گیرید. هر چقدر پیش می‌روید دقیق‌تر شبیه سازی کنید. شنبه ظهر برای سومین بار از خودت می‌پرسی من اگر سه روز دیگه کنکور داشته باشم ادبیات چی می‌خوانم؟ اولین بار گفتیم لغت، دومین بار گفتیم تاریخ ادبیات، دفعه سوم چی می‌گویید؟

من اگر سه روز دیگر کنکور داشته باشم شیمی چی می خوانم؟ اولین بار گفتید جدول تناوبی، دومین بار گفتید فرمول الان چی می‌گویید؟ بچه‌ها بعد از چند بار اجرای این روش من به شما قول می‌دهم روزی می‌رسد که از خودتان می‌پرسید من اگر سه روز دیگر کنکور داشتم چی می‌خواندم و جواب می‌دهید: هیچی. همه را خوانده‌ام.

در چند ویدئوی قبل به شما گفتم شما دو تا سوال مهم از خودتان می‌پرسید. من می‌رسم درس‌هایم را تا کنکور دوره کنم؟ و آیا روز کنکور درسهایی هست که یادم رفته باشد؟ من امروز خوشحالم که به شما بگویم که می‌رسید دوره کنید، چند بار هم دوره می‌کنید.  یادتان هم نمی‌رود.

با همین روش سه روز یکبار به همه این کارها می‌رسید. من در ویدئوهای بعدی می‌خواهم تکنیک‌های تست زدن در جلسه کنکور را به شما بگویم. چند تکنیک بسیار خوب است که می‌تواند در جلسه کنکور کمک کند و بهره‌وری شما را بالا ببرد.

درباره نویسنده

محسن خسروجردی