در انتخاب رشته پیام نور را بزنم یا غیر انتفاعی

در انتخاب رشته پیام نور را بزنم یا غیر انتفاعی

دانشگاه پیام نور بهتر است یا غیر انتفاعی؟ بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری در هنگام انتخاب رشته قطعا با این سوال روبرو می‌شوند. محمد معافی مشاور تحصیلی و برنامه ریز درسی در این ویدئو به سوال شما پاسخ می‌دهد.

برای رسیدن به جواب درست ابتدا باید تفاوت بین این دو دانشگاه را برای شما روشن کنم. ابتدا باید بدانید که دانشگاه پیام نور از نظر اعتبار مدرک یک سر و گردن از دانشگاه غیر انتفاعی بالاتر است. چون که امتحانات این دانشگاه به صورت متمرکز برگزار می‌شود و مباحث درسی به صورت متمرکز تعیین می‌شود.

شما هر بار در هر ترم دانشگاه پیام نور در یک کنکوری مثل همین کنکور سراسری شرکت می‌کنید و بنابراین کسی نیست که به شما نمره‌ای بدهد یا ارفاق کند. همچنین کسی نیست که به شما قبل از امتحان در خصوص سوالات امتحان راهنمایی بکند و چیزهایی قبل از امتحان بدانید. برای همین اعتبار این دانشگاه بالاتر است.

محمد معافی روز یک شنبه ۱۴ مرداد مهمان ما در رهپویان دانش و اندیشه است و به سوالات شما در خصوص انتخاب رشته سال ۹۷ پاسخ می دهد. در صورتی که سوالی در این خصوص دارید در قسمت نظرات بنویسید. همچنین می توانید سوالات خود را به اینستاگرام رهپویان دایرکت کنید.

همین باعث می‌شود که دانشجویان پیام نور بعدا در تحصیلات تکمیلی نتایج بهتری کسب می‌کنند. با اینحال دانشگاه غیر انتفاعی را عموم مردم بیشتر دوست دارند زیرا که در این دانشگاه کلاس به صورت فیزیکی و حضوری برگزار می‌شود و وضعیت شبیه به دانشگاه است.

همچنین در این دانشگاه‌ها دانشجویان راحت‌تر می‌توانند درس بخوانند و راحت‌تر درس‌هایشان را می‌گذرانند. البته باید توجه داشته باشید که هزینه دانشگاه غیر انتفاعی از هزینه دانشگاه پیام نور کمی بالاتر است.

درباره نویسنده

محسن خسروجردی