چطور به سادگی پاورپوینت درست کنیم

چطور به سادگی پاورپوینت درست کنیم

ارائه کلاسی وقتی همراه اسلایدهای پاورپوینتی باشید حسابی می‌تواند معلم‌ها را تحت تاثیر قرار بدهد. آموزش پایین به سادگی به شما یاد می‌دهد که چطور با درست کردن چند اسلاید ساده مطالب درسی را ارائه بدهید.

گام اول: ساخت صفحه شروع

How to Create a Simple PowerPoint Presentation

صفحه اولی که در پاورپوینت می‌بینید، اسلایدی خالی است که دو تا فضا برای وارد کردن عنوان و زیر عنوان دارد. شما می‌توانید از این صفحه برای درست کردن صفحه شروع پاورپوینت خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید عنوان و زیرعنوان را در باکسی که خودتان دوست دارید قرار بدهید.

در تصویر بالا عنوان قرار داده شده است اما به جای زیر عنوان عکس قرار داده شده است. پس برای شروع ابتدا روی باکس عنوان یا title کلیک کرده و عنوان مورد نظر خودتان را وارد کنید.

گام دوم: ساخت اسلایدها

محل قرار دادن زیرعنوان هم فضایی است برای وارد کردن عنوانی که دوست دارید. اما در اینجا ما این عنوان را با کلیک کردن بر روی آن و انتخاب گزینه delete پاک می‌کنیم. برای قرار دادن عکس در این فضا از قسمت منو به بخش insert بروید و عکس موردنظر خود را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که عکس انتخابی ممکن است بزرگتر از صفحه شما باشد. برای درست کردن آن روی عکس کلیک کنید و از اطراف با استفاده از موس می‌توانید آن را کوچکتر کنید.

گام سوم: ساخت اسلاید جدید

بعد از ساخت صفحه اول شما می‌توانید به سادگی صفحات بعدی را وارد کنید. به قسمت منو بروید و در بالای صفحه با انتخاب Insert گزینه New Slide را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه صفحه خالی دیگری البته با طرحی جدید ظاهر می‌شود. این صفحه به صورت پیش فرض طوری طراحی شده که شما به سادگی بتوانید از پیش فرض آن برای وارد کردن مطالب جدید متناسب با صفحه دوم اطلاعات خود را وارد کنید.

در این صفحه دو گزینه می‌بینید که بالایی نوشته است Click to add title و پایینی Click to add text نوشته است. شما می‌توانید عنوان صفحه جدید و متن مربوط به آن را در این باکس‌ها وارد کنید یا اینکه به راحتی می‌توانید این باکس‌ها را پاک کنید و مطلب جدیدی را که دوست دارید در این صفحه اضافه کنید.

گام چهارم: گذاشتن بولت کنار متن

در طراحی بالا همانطور که می‌بینید از همان پیش فرض‌های معمول استفاده شده است. در این صفحه شما می‌توانید مطالب را با استفاده از بولت هم وارد کنید. همچنین شما می‌توانید بولت‌ها را حذف کنید و پاراگراف بدون بولت به جای آن قرار بدهید. در

گام پنجم: طراحی کردن صفحه

How to Create a Simple PowerPoint Presentation

بعد از اینکه صفحات را ساختید شما می‌توانید صفحه را هم طراحی کنید و صفحه‌ای حرفه‌ای تر داشته باشید. ابتدا عنوان صفحه و نوشته‌های آن را قرار بدهید و سپس به قسمت فرمت در بخش منو بروید و گزینه Slide Design را انتخاب کنید. موارد لازم برای طراحی صفحه در قسمت راست صفحه دیده می‌شود. به سادگی روی دیزاین های مختلفی که به صورت پیش فرض نمایش داده می‌شوند کلیک کنید و نتیجه را روی صفحه می‌توانید مشاهده کنید.

گام ششم: مشاهده اسلایدها

 

شما هر وقت که بخواهید می‌توانید نتیجه کار خود را ببینید. برای این کار از منو به قسمت View بروید و گزینه Slide Show را انتخاب کنید. ارائه شما نمایش داده می‌شود. برای اینکه از یک اسلاید به اسلاید بعدی بروید، از فلش‌های روی کیبورد استفاده کنید.

برای بازگشت به قسمت طراحی صفحه به سادگی با زدن روی اسپیس می‌توانید به این صفحه دسترسی پیدا کنید. با انجام همین چند مرحله شما به راحتی می‌توانید در کمترین زمان تکالیف درسی خود را به صورت پاورپوینت در کلاس ارائه کنید.

 

درباره نویسنده

محسن خسروجردی