چند نکته دقیقه نودی برای کسب رتبه برتر در کنکور سراسری ۹۷

چند نکته دقیقه نودی برای کسب رتبه برتر در کنکور سراسری ۹۷

دو روز دیگر کنکور برگزار می‌شود و خیال همه از این همه نگرانی و تشویش و اضطراب راحت می‌شود. اما پیشنهاد می‌کنیم حتما مطالب و نکات مهمی که در سایت قرار داده‌ایم و ابزار موفقیت در دقیقه نود کنکور هستند، مطالعه کنید. ادامه مطلب را بخوانید.

مدیریت زمان سر جلسه کنکور

اولین نکته که در کنکور باید به آن توجه داشته باشید، مسئله مدیریت زمان است، حتما تاکید می‌کنیم به این موضوع توجه ویژه داشته باشید. مدیریت زمان یک مهارت است و کسب و یادگیری آن کار سختی نیست. ما برای شما کار را ساده‌تر هم کرده‌ایم. بابک ندرخانی مشاور و برنامه‌ریز درسی در فایل تصویری به شما آموزش می‌دهد که چطور به سادگی با چند تکنیک آسان سر جلسه کنکور مراقب زمان باشید. فایل را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

با ضربدر و منها سریعتر به سوالات پاسخ بدهید

جلسه کنکور همانند یک مسابقه ورزشی است مثل همین فوتبال که این روزها به خاطر برگزاری جام جهانی تب آن داغ است. برای موفقیت در این مسابقه سرنوشت ساز ابتدا باید تکنیک و مهارت‌های لازم را داشته باشید و البته در ابتدا بشناسید. این تکنیک‌ها خیلی هم سخت نیستند و به راحتی می‌توان آنها را یاد گرفت. یکی از مهمترین تکنیک‌ها که حتما به کار شما می‌آید و به خوبی می‌تواند به شما کمک کند تا در این آزمون موفق باشید، تکنیک ضربدر و منهاست. در اینجا نیز می‌توانید آموزش کامل این روش را از زبان بابک ندرخانی مشاهده کنید.

حواستان به زمان های نقصانی باشد

تکنیک بعدی که پیش‌تر به معرفی آن پرداخته‌ایم و یکی از مهمترین و پرکاربردترین تکنیک‌های مناسب سر جلسه آزمون به حساب می‌آید، تکنیک زمان‌های نقصانی نام دارد. در این تکنیک که به راحتی فراگرفته می‌شود شما می‌توانید سر جلسه کنکور در کمترین وقت ممکن به همه سوالاتی که پاسخ آنها را بلد هستید جواب بدهید و کمتر هم نمره منفی بگیرید. آموزش تصویری این تکنیک را هم از اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

سوالات وقت گیر را تشخیص بدهید

بحث دیگری که به شما در مدیریت زمان کنکور کمک می‌کند، مبحث مهمی است تحت عنوان تشخیص سوالات وقت گیر. در جلسه کنکور شما دو کار مهم دارید، اولین کار تشخیص است و پس از آن باید دقت بالایی داشته باشید. اگر در جلسه کنکور روش‌های تشخیص سوالات وقت گیر را بلد باشید قطعا از سایر دانش‌آموزان در آزمون کنکور موفق‌تر خواهید بود. این تکنیک را هم به طور کامل در سایت آموزش داده‌ایم و فایل تصویری آموزش آن را می‌توانید از اینجا ببینید.

مبحث شناسی راهی برای شناخت کامل تست

مبحث شناسی هم یکی از نکات بسیار مهم برای موفقیت کنکوری‌هاست. با شناخت مباحث درسی و یادگیری تکنیک مبحث شناسی به سادگی می‌توانید عملکرد خود را در امتحانات و به خصوص آزمون کنکور سراسری بالاتر ببرید. پیشنهاد می‌کنیم حتما ویدئوی مربوط به آموزش این تکنیک را مشاهده کنید. برای مشاهده این ویدئوی آموزشی بر روی اینجا کلیک کنید.

با تست‌های شک‌دار چه کنیم؟

تکنیک بررسی تست‌های شک‌دار هم تکنیک بسیار عالی و کارسازی است برای رها شدن از شر سوالاتی که قرار است نمره منفی شما را بیشتر کنند. حتما می‌دانید که در کنکور هر چقدر کمتر تست بزنید شانس بیشتری برای قبولی دارید و این تکنیک هم به شما کمک می کند که چطور سوالات شک‌دار را پیدا کنید و بتوانید با انرژی بیشتری به سوالاتی پاسخ بدهید که شانس شما را برای قبولی بیشتر می‌کنند. این تکنیک را هم بابک ندرخانی به طور کامل توضیح داده و می‌توانید با کلیک بر روی اینجا آن را مشاهده کنید و با این تکنیک بیشتر آشنا شوید.

راهکارهای دیگر برای موفقیت در کنکور

حتما برایتان جالب است که کنکور این همه تکنیک داشته باشد و مطمئن باشید اگر تازه با این تکنیک‌ها آشنا شده‌اید قطعا شما امسال نتیجه بهتری نسبت به سایر رقبا خواهید گرفت. پیشنهاد می‌کنیم حتما ویدئوهای چند راهکار برای کم کردن بی‌دقتی‌ در کنکور سراسری، هفته پایانی کنکور چه کارهایی باید بکنیم، شب قبل از کنکور و سر جلسه چگونه عمل کنیم، پدر و مادرها بچه‌های کنکوری را تنها نگذارند و مدیریت زمان کنکور را همچون مسابقه‌ای ورزشی تمرین کنید، مشاهده کنید.

امیدواریم در این آزمون بزرگ و سرنوشت ساز موفق و سر بلند بیرون بیایید و با کسب رتبه‌های برتر شاهد حضور شما در دانشگاه‌های مهم کشور باشیم. تا روز کنکور و پس از آن با شما هستیم و حتما مطالب سایت را دنبال کنید.

درباره نویسنده

محسن خسروجردی