پیش بینی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ از نظر سایت گاردین/ شانس قهرمانی با کدام تیم است؟

پیش بینی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ از نظر سایت گاردین/ شانس قهرمانی با کدام تیم است؟

این روزها بحث پیش بینی نتایج جام جهانی داغ است. اگر به ادوار گذشته جام جهانی نگاه کنید متوجه می‌شوید هر سال پیش بینی نتایج سخت تر از دوره قبلی می شود. امسال هم گاردین هر کدام از تیم های جام جهانی و میزان شانس آنها برای صعود و قهرمانی را بررسی کرده است.

روسیه: میزبان شانس صعود دارد

روسیه در گروه ساده ای قرار گرفته و از این نظر شانس زیادی برای صعود به مرحله بعدی جام جهانی دارد. اما پس از درخشش محمد صلاح بازیکن مصری در لیورپول حالا روسیه پس از اروگوئه قطعا رقابت سختی هم با مصر خواهد داشت. البته پیش بینی می شود تیم صعود کننده گروه A در مرحله بعدی با پرتغال یا اسپانیا روبرو شود که مسیر تیم را برای صعود به مراحل بالاتر سخت و حتی ناممکن می کند. با این حساب تنها می توان به صعود روسیه به مرحله یک شانزدهم نهایی دل خوش کرد.

عربستان: امیدی اندک برای صعود

تیم ملی فوتبال عربستان پس از ۱۲ سال توانسته دوباره در جام جهانی حضور داشته باشد. عربستان در گروه سختی قرار نگرفته و همین موضوع باعث شده تا به این تیم امیدی هر چند کم برای صعود به مرحله بعدی وجود داشته باشد. اولین بازی این تیم در برابر روسیه می تواند سرنوشت عربستان را معلوم کند.

مصر: اعتماد به نفس با اعتماد به صلاح

تیم ملی فوتبال مصر امید بسیاری به درخشش محمد صلاح دارد که در فصل اخیر توانسته بازی درخشانی از خود نشان بدهد. مصری ها امسال قاطعانه به دنبال صعود هستند و هر نتیجه غیر از این برای آنها شکست بزرگی محسوب می شود. مربی این تیم گفته است که اروگوئه تیم خوبی است و برای همین برای دوم شدن در گروه A تلاش خواهیم کرد و هیچ چیزی غیر از این ممکن نیست.

اروگوئه: صعود راحت به مرحله بعد و رقابتی نفس گیر در ادامه

اروگوئه ای ها از همین حالا دارند به مرحله بعدی فکر می کنند. صعود از گروه A برای تیم ملی فوتبال اروگوئه کار سختی نیست اما در مرحله یک شانزدهم نهایی با تیم پرتغال و اسپانیا حریف می شوند. حتی اگر از این مرحله هم بتواند عبور کند در مرحله بعدی به تیم فرانسه یا کرواسی برخورد خواهد کرد و کار سختی در پیش خواهد داشت.

پرتغال: صعودی آسوده تا مرحله یک چهارم نهایی

تیم ملی فوتبال پرتغال قهرمان جام ملت های اروپاست و توقع زیادی از این تیم در مسابقات جام جهانی وجود دارد. تیم های خوش شانس امسال در جام جهانی زیاد هستند اما پرتغال برای عبور از مرحله اول با ایران و مراکش طرف است و در ادامه با حریفی از گروه A که گروه ساده ای است بازی دارد. به همین خاطر به نظر می آید تیم ملی فوتبال پرتغال مسیر ساده ای تا مرحله یک چهارم نهایی دارد و بعید نیست قهرمان این دوره از مسابقات جام جهانی هم باشد.

اسپانیا: مدعی قهرمانی البته با چالش مربی اخراجی

اسپانیایی ها ترکیب فوق العاده ای برای قهرمانی دارند. این تیم پس از عملکرد ضعیف در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و جام ملت های اروپا در سال ۲۰۱۶ تیم دوباره روحیه خود را بدست آورده و با ترکیبی قوی حاضر شده است. البته خبر اخراج مربی این تیم قطعا شوک بزرگی برای اسپانیایی ها بود اما نباید فراموش کرد که آنها در این دوره از مسابقات جام جهانی با تمام قوا حاضر شده اند.

مراکش: صعود با کمک بازی دفاعی

با اینکه این تیم در مرحله مقدماتی جام جهانی یک گل خورده است اما تیم ملی فوتبال مراکش دفاعی به شدت قوی دارد. اولین بازی تیم ملی مراکش در برابر تیم ملی ایران بازی سرنوشت سازی برای این تیم می تواند باشد. آنها قبل از روبرو شدن با اسپانیا و پرتغال باید بازی با ایران را ببرند تا شانسی برای حضور در جمع ۱۶ تیم بعدی داشته باشند. شانس صعود مراکش با اینکه کم است اما دور از ذهن هم نیست.

سردار آزمون

ایران: شانسی کم برای صعود اما امیدوارانه

ایران هم شانس صعود دارد اما دوباره به بازی اول تیم ملی فوتبال ایران در برابر مراکش بستگی دارد. البته پیش بینی می شود ایران در این گروه یک یا دو امتیاز کسب کند. تساوی در برابر مراکش و پرتغال و باختی آبرومندانه در برابر اسپانیا می تواند نتیجه ای قابل قبول برای ایرانی ها باشد. البته با توجه به اینکه اخیرا مربی اسپانیا اخراج شده و این تیم ممکن از نظر روحیه و نوع بازی آسیب دیده باشد باز هم می توان در این پیش بینی تجدید نظر کرد و پیش بینی شانس ایران در این گروه کمی سخت شده است.

فرانسه: مدعی قهرمانی و صعود به مرحله نیمه نهایی

پیش بینی می شود تیم ملی فوتبال فرانسه امسال تا مرحله نیمه نهایی پیش برود. این تیم در جام جهانی قبلی هم تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفته بود و با نتیجه یک صفر مغلوب آلمان قهرمان آن دوره شد. امسال از فرانسه انتظار بیشتری وجود دارد.

استرالیا: حفظ روحیه برای صعود

تیم ملی فوتبال استرالیا امسال نسبت به چهار سال قبل در گروه ساده تری قرار دارد. چهار سال قبل استرالیا با تیم های اسپانیا، هلند و شیلی همگروه شده بود. اما با اینحال این تیم امسال با سه تیم رده بالای جام جهانی یعنی فرانسه، پرو و دانمارک طرف است. استرالیایی ها اگر روحیه کافی داشته باشند ممکن است به سادگی بتوانند به عنوان تیم دوم از گروه خود صعود کنند.

پرو: شانسی کم برای صعود به مرحله بعد

صعود پرو به مرحله بعدی مسابقات تصوری دور از ذهن نیست. اولین بازی پرو در برابر دانمارک سرنوشت سازترین بازی برای آنهاست. اگر بتوانند از سد این تیم بگذرند صعود آنها به مرحله بعدی قطعی است. پرویی ها از نظر قدرت بدنی در بهترین شرایط هستند اما این تیم با این حال از نظر بازی تیمی و گروهی ضعف های بسیار دارد.

دانمارک: صعود بدون دغدغه به مرحله دوم

قرعه کشی جام جهانی برای دانمارکی ها شانس بسیاری به همراه داشت. این تیم با دو تیم نسبتا ساده استرالیا و پرو رقابت خواهد داشت. دانمارکی ها معتقدند که پرو تجربه کمی از جام جهانی دارد و با تیمی با بازیکنانی در باشگاه های ضعیف روبرو هستند. همچنین آنها می دانند که استرالیا هم با مربی جدید به سختی توانسته است به جام جهانی راه پیدا کند. گفته می شود این تیم بیشتر نگران مرحله بعدی و روبرو شدن با آرژانتین یا کرواسی است.

آرژانتین: صعود به مرحله یک چهارم نهایی در بهترین حالت

تیم ملی فوتبال آرژانتین با اینکه لیونل مسی، بهترین بازیکن جهان، را دارد اما گفته می شود در بهترین حالت این تیم می تواند به مرحله یک چهارم نهایی این دوره برسد. این تیم سالهاست که با مدیریتی ضعیف روبرو بوده و همین باعث شده بدنه و ساختار تیم ملی فوتبال آرژانتین فرسوده شود.

ایسلند: صعودی که بعید نیست

صعود ایسلند به مرحله حذفی اتفاق دور از ذهنی نیست اما ممکن است در این مسیر اشتباهاتی پیش بیاید و این تیم نتواند عملکرد خوبی از خود نشان بدهد. ایسلند بازیکنانی دارد که سالهاست با هم بازی می کنند و شناخت بسیاری از یکدیگر دارند و همین باعث می شود تا امید به این تیم زیاد باشد.

کرواسی: همه چیز بستگی به حال کرواسی دارد

برای کرواسی همیشه همه چیز ممکن بوده است. این تیم اگر در شرایط خوب خودش باشد می تواند از سد هر تیمی بگذرد. آنها همچنین قابلیت باخت در برابر هر تیمی را هم دارند. البته باید توجه داشت که از سال ۱۹۹۸ میلادی تا به امروز این تیم نتوانسته به مرحله بعدی جام جهانی صعود کند. با این حال باید دید کرواسی امسال در چه وضعیتی و حالتی قرار دارد.

نیجریه: امید زیادی به صعود نیست

تیم ملی فوتبال نیجریه حریفان سرسختی دارد و پیش بینی می شود به سادگی در همان مرحله اول مسابقات متوقف شود. البته با این حال این امکان هم وجود دارد که این تیم با پیروزی بر کرواسی و ایسلند بتواند به مرحله بعدی صعود کند. اولین بازی این تیم در برابر کرواسی بازی سرنوشت سازی است.

برزیل: مدعی قهرمانی بی چون و چرا

برزیل یکی از مدعیان قهرمانی این دوره است. در این دوره تیم های کمی به اندازه برزیل قوی و با اعتماد به نفس هستند البته با اینکه اعتماد به نفس به تنهایی تضمین لازم برای موفقیت نیست همانطور که در سال ۲۰۰۶ میلادی و ۲۰۱۴ میلادی شاهد این ماجرا بودیم. برزیل تعداد گل خورده کمی در بازی های مقدماتی جام جهانی دارد. این تیم در ۱۸ دوره مسابقات مقدماتی جام جهانی تنها ۱۱ گل خورده است. این تیم ستاره های بسیاری هم دارد. نیمار ۲۶ ساله یکی از امیدهای اصلی این تیم برای درخشیدن در جام جهانی است.

سوئیس: صعود به عنوان تیم دوم در بهترین حالت

در گروهی که برزیل در آن باشد فکر کردن به اول شدن محال ممکن است. دوم شدن در برابر تیم های ضعیف تری مثل صربستان و کاستاریکا ممکن است کار سختی نباشد اما پس از آن با آلمان، قهرمان جهان، روبرو خواهد شد. بنابراین با این حساب برای سوئیس فقط می توان صعود به مرحله دوم را پیش بینی کرد و نه چیزی بیشتر از آن.

کاستاریکا: مبارزه برای دومی شدن

صعود برای تیم کاستاریکا به عنوان تیم دوم بعید نیست. آنها باید حواسشان باشد که تا جایی که ممکن است از دیدارهایشان با تیم ملی فوتبال صربستان و سوئیس امتیاز کسب کنند.

صربستان: صعودی با امید کم

تیم ملی فوتبال صربستان به دنبال تغییر نظر جهان درباره این تیم است. این تیم در گذشته شرایط خیلی خوبی داشته اما اخیرا با افت روبرو بوده است. بازیکنان و طرفداران صربستان شانس صعود این تیم را به عنوان تیم دوم کم می بینند و همه مطمئن اند این تیم در مرحله بعدی حذف می شود.

آلمان: صعود به مرحله نیمه نهایی مسابقات

تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی امسال از نظر بازی گروهی تهاجمی نسبت به جام جهانی قبلی که در آن قهرمان هم شدند، وضعیت بسیار بهتری دارد. البته این تیم نسبت به دوره قبل چند بازیکن مثل فیلیپ لام، باستین شواین اشتایگر و پرمرته ساکر را از دست داده است. با این وجود به نظر می آید بهترین حالت برای آلمان رسیدن به مرحله نیمه نهایی مسابقات باشد، کاری که از جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان همواره برای این تیم میسر شده است.

مکزیک: صعودی ممکن اما ادامه ای غیر ممکن

مکزیک تا به امروز ۶ بار به طور متوالی در جام جهانی حضور داشته و توانسته تا مرحله دوم صعود کند و متوقف شود و مکزیک انتظار چیزی غیر از این را ندارد. با اینحال در صورتی که مکزیک این بار هم به عنوان تیم دوم پس از آلمان صعود کند اما در ادامه با سوئد و کره جنوبی و همچنین تیم مدعی قهرمانی برزیل روبرو می شوند. با این حساب دیدن مکزیکی ها در مرحله یک چهارم نهایی غیر ممکن است.

سوئد: صعودی که غیر ممکن نیست

تیم ملی فوتبال سوئد با حضور آلمان شانس صعود به عنوان تیم اول را ندارد. با وجود تیم های مکزیک و کره جنوبی در این گروه صعود به مرحله بعدی غیر ممکن نیست و به همین خاطر رسیدن به مرحله ۱۶ تیم بعید نیست.

کره جنوبی: صعودی بسیار بعید اما ممکن

بسیاری از مردم در خصوص عملکرد تیم کره جنوبی و صعود آن شک و تردید دارند. واقع بینانه باشیم باید بگوییم که حذف شدن این تیم بعید نیست. با این حال تیم کره جنوبی ترکیب مناسبی برای حمله دارد. با اینکه تیم ملی کره جنوبی شانس کمی دارد اما می تواند با شکست سوئد به صعود به مرحله بعد خوشبین باشد.

بلژیک: صعود به مرحله یک چهارم نهایی

به نظر می آید تیم ملی فوتبال بلژیک بتواند تا مرحله یک چهارم نهایی مسابقات و مرحله نیمه نهایی پیش برود. پیش بینی می شود که بلژیک امسال بهتر از جام جهانی قبلی عمل کند. در جام جهانی پیشین این تیم نتوانست از سد آرژانتین در مرحله یک چهارم نهایی عبور کند. اگر همه چیز خوب پیش برود بلژیک در نهایت می تواند در مرحله یک چهارم نهایی با برزیل دیدار داشته باشد.

پاناما: کسب اولین تجربه در بازی های جام جهانی

این تیم برای اولین بار است که به جام جهانی آمده و به نظر می آید این بازی ها برای پاناما بیشتر جنبه کسب تجربه داشته باشد. پاناما تنها دو میلیون نفر جمعیت دارد و توانست در مرحله مقدماتی از کشور ۳۲۰ میلیون نفری ایالات متحده آمریکا پیش بیافتد و به جام جهانی ۲۰۱۸ راه پیدا کند.

تونس: پیش بینی برای یک برد در جام جهانی

این تیم در مرحله مقدماتی توانست بدون شکست پس از ۱۲ سال صعود کند. عقابهای کارتاژ پس از شکست کنگو، لیبی و گینه برای پنجمین بار توانست مجوز حضور در مسابقات جام جهانی را کسب کند. آنها هیچگاه نتوانسته اند از مرحله اول عبور کنند. پیش بینی می شود این تیم با حضور بازیکنان تازه نفس مثل وحبی خزری و دفاع قدیمی آن ایمن عبدالنور دست کم یک بازی را ببرد.

انگلستان: تکرار دوباره حذف شدن در مرحله اول

تیم ملی فوتبال انگلستان افت شدیدی داشته است و در جام جهانی ۲۰۱۴ هم در همان مرحله اول حذف شد و در مسابقات جام ملت های اروپا هم با باخت در برابر ایسلند نتوانست از مرحله دوم مسابقات فراتر برود. با توجه به اینکه انگلستان در این دوره از مسابقات هم قرار است تیم جوانی را به میدان ببرد حذف آنها در همان مرحله اول بعید نیست.

لهستان: تیمی ضعیف با شانسی کم برای صعود

جام جهانی امسال برای لهستانی ها اولین جام پس از سال ۲۰۰۶ میلادی به حساب می آید، مسابقاتی که در آن تعداد زیادی از تماشاگران این کشور حضور داشتند. این آخرین شانس برای بازیکنی مثل لواندسکی است که در بازی های جام جهانی بازی کند. تیم ملی فوتبال لهستان نسبت به بازی های ۲۰۱۶ ملت های اروپا که به مرحله یک چهارم نهایی رسید و به پرتغال قهرمان آن دوره با پنالتی باخت امسال افت شدیدی داشته است. باخت چهار بر صفر آنها در برابر دانمارک در بازی های مقدماتی جام جهانی نگرانی ها را درباره این تیم بالا برده است.

سنگال: حضور پر اقبال در جام جهانی

تیم ملی فوتبال سنگال که شگفتی ساز جام جهانی ۲۰۰۲ میلادی بود دوباره پس از سالها به این دوره از مسابقات راه پیدا کرده است. آنها در آن دوره توانستند اولین تیم آفریقایی باشند که به جمع هشت تیم نهایی جام جهانی راه پیدا کنند. آنها با تصمیم بی سابقه فیفا در خصوص برگزاری دوباره مسابقه یک صفر باخته در برابر آفریقای جنوبی به علت تبانی داوری توانستند شانس حضور در جام جهانی را از آن خود کنند.

کلمبیا: امید به درخششی دوباره در جام جهانی

تیم ملی فوتبال کلمبیا چهار سال پیش توانست به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات راه پیدا کند و به نظر می رسد دوباره هم توانایی انجام این کار را دارد. این دومین باری است که کلمبیا پس از ۱۶ سال در مسابقات جام جهانی حضور دارد. البته این تیم در بازی های مقدماتی به سختی توانست صعود کند.

ژاپن: شانس کم به صعود با تکیه بر تجربه بازیکنان اروپا دیده

با اینکه بازیکنان تیم فوتبال ژاپن ستاره ای در ترکیب خود ندارند، این تیم می تواند روی تجربه بازیکنانش که در لیگ های اروپا بازی کرده اند امید ببندد. شنیجی کاواگای دورتموند و شینجی اوکازاکی لستر مهمترین بازیکنان این تیم هستند.

درباره نویسنده

محسن خسروجردی

نظرات (1)

متین پیروتی

متین پیروتی عنوان: جام جهانی کد تخفیف آیدی اینستاگرام @matin__piroti