راز ۱۲ ساعت درس خواندن رتبه‌های برتر کنکور

ساعت درس خواندن

حتما شنیده‌اید که دانش آموزان موفق کنکوری در ماه‌های آخر منتهی به کنکور بیش از ۱۰ ساعت در روز درس می‌خوانند. در این مطلب به شما خواهیم گفت که راز ۱۲ ساعت درس خواندن رتبه‌های برتر کنکور چیست.

میزان ساعات درس خواندن در ایام منتهی به کنکور برای همه دانش آموزان چالش بزرگی است. بسیاری از دانش آموزان با برنامه ریزی دقیق و اختصاص دادن وقت بیشتر خود به درس‌های کنکور می‌توانند میزان مطالعه خود را به بیش از ۱۰ ساعت و حتی ۱۲ ساعت برسانند.

شاید فکر کنید که این افراد باهوش‌ترند اما اصلا اینطور نیست و به سادگی می‌توان میزان ساعات مطالعه را بالا برد. اما چطور. ابتدا باید بدانید که مهمتر از میزان ساعت مطالعه زمانی است که در طول روز باید برای درس خواندن برنامه ریزی کنید.

مشاوران تحصیلی اعتقاد دارند که درس خواندن در ساعات ابتدایی روز یعنی قبل از ناهار بهترین زمان برای درس خواندن است. یعنی اگر شما تنها پنج تا هشت ساعت از زمان مطالعه خود را به این بازه زمانی اختصاص بدهید هم میزان ساعات مطالعه‌تان بالا می‌رود و هم اینکه کیفیت درس خواندن بیشتر می‌شود.

همچنین درس خواندن در ساعات ابتدایی روز به شما کمک می‌کند تا در ادامه روز زمان بیشتری داشته باشید. حالا با استفاده از دانش ابتدایی ریاضی به شما ثابت می‌کنیم که می‌توانید حتی بیشتر از ۱۰ ساعت در روز درس بخوانید.

فرض کنید که هر روز ساعت پنج صبح درس خواندن را شروع کنید. اگر ناهار را ساعت ۱۴ میل کنید یعنی هشت ساعت زمان دارید که درس بخوانید. ممکن است در این بازه زمانی هم صرف استراحت بشود. با کسر دو تا سه ساعت برای استراحت شما در همین بازه تا پنج ساعت می‌توانید درس بخوانید.

اگر در ادامه روز پنج تا هفت ساعت دیگر هم به میزان مطالعه خود اضافه کنید به سادگی می‌بینید که میزان ساعات مطالعه شما به بیش از ۱۰ ساعت در روز و حتی ۱۲ ساعت در روز می‌رسد.

استراحت هم فراموش نشود

پشت کنکوری بودن به این معنی نیست که بی وقفه درس بخوانید. باید به استراحت هم توجه کنید. البته باید به مدل استراحتی که انتخاب می‌کنید توجه داشته باشید. برخی از دانش آموزان برای استراحت حضور و گشت و گذار در فضای مجازی را انتخاب می‌کنند که اشتباه است. استراحت برای دانش آموز کنکوری یعنی تفریح و پیاده‌روی. زیرا پیاده روی می‌‎تواند حال و هوای دانش‌آموز را عوض کند و انرژی به او بدهد.

الگوریتم میزان مطالعه و استراحت برای پشت کنکوری‌ها

پیشنهاد ما به پشت کنکوری‌ها این است که از الگوریتم زمانی یک ساعت و نیم درس و یک ربع استراحت استفاده کنند. در این روش شما می‌توانید به میزان هر یک ساعت و نیم که درس می‌خوانید حدود یک ربع استراحت کنید.

یک فرد کنکور در طول روز ۲۴ ساعت زمان دارد و از این میزان اگر ۶ ساعت هم به خواب اختصاص پیدا کند ۱۷ ساعت زمان همچنان باقی می‌ماند. در ادامه اگر کنکوری برای کارهای شخصی خود چهار ساعت زمان صرف کند ۱۳ ساعت زمان برای درس خواندن دارد و با کمی تخفیف می‌توان گفت که ۱۲ ساعت زمان برای درس خواندن در روز وجود دارد.

اگر بحث جمع بندی مطرح است دانش آموزان باید هر یک ساعت و نیم برای یک درس اختصاصی اختصاص دهند و فقط تست بزنند و روزی ۲ ساعت درس عمومی را پوشش دهند؛ برای ایام امتحانات نهایی روزی سه ساعت برای تست زدن اختصاص دهند و درس‌های مختلفی را پوشش دهند.

5 (100%) 1 vote
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب محسن خسروجردی

بدون دیدگاه