راهکارهای افزایش ساعت مطالعه چیست؟

در این ویدئوی آموزشی محمد معافی مشاور و برنامه‌ریز درسی به پرتکرارترین سؤالات شما پاسخ می‌دهد. یکی از این سؤالات راهکارهای افزایش ساعت مطالعه است و اینکه چطور می‌توان بیشتر از پنج ساعت در یک روز تعطیل درس خواند.

یکی از چالش‌های دانش‌ آموزان این است که در طول روز چقدر درس بخوانند. هر چقدر هم دانش آموزی تیزهوش باشد کمیت مطالعه اهمیت زیادی دارد و هر چقدر وقت بیشتری گذاشته شود نتیجه بهتری هم به دست می‌آید. اما چطور می‌توان بیشتر درس خواند.

ابتدا باید بدانید که پنج ساعت درس خواندن در زمان مدرسه اصلا اشکالی ندارد اما در روز تعطیل می‌توان زمان مطالعه را بیشتر کرد. اشکال کم شدن ساعت مطالعه در روز تعطیل از آن جایی است که صبح دیر بیدار می‌شوید. برای حل این مشکل اولین گام این است که خودتان را عادت بدهید صبح به موقع بیدار شوید. به موقع بیدار شدن برای فردی که هدف و برنامه‌ای جدی دارد حداکثر ساعت ۷ صبح است.

اما چطور می‌توان صبح زود از خواب بیدار شد. اولین شرط این است که هدفتان را جدی بگیرید. اگر شخصی پنج ساعت نمی‌تواند درس بخواند همین پنج ساعت قبول است ولی بهتر است این پنج ساعت قبل از ناهار خوانده شود. اشکال کار این است که می‌خواهید پنج ساعت درس بخوانید و با خودتان می‌گویید تا ۱۲ شب که خیلی وقت هست و این پنج ساعت را خورد می‌کنید و مداوم نمی‌توانید درس بخوانید.

وقتی قبل از ناهار بتوانید پنج ساعت درس بخوانید شاید بعد از ناهار هم بتوانید دو ساعت دیگر درس بخوانید. شرط درس خواندن درست این است که هر میزان ساعت پیش بینی شده برای درس خواندن دست کم نصف آن باید قبل از ناهار انجام شود.

درس خواندن در صبح زود تاثیر بسیاری روی کارایی شما می‌گذارد. هرچقدر به سمت صبح می‌روید و نشاط و سرحالی صبح را دارید باید میزان درس خواندنتان بیشتر شود و هر چه به سمت شب می‌روید می‌توانید از مدت زمان مطالعه کمتر کنید.

4.2 (83.33%) 6 votes
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب محسن خسروجردی

بدون دیدگاه