نکته تستی ریاضی یازدهم روابط بین ریشه‌ها در حل معادله گویا

نکته‌ای که در سؤالات پیدا کردن روابط بین ریشه‌ها در حل معادله گویا باید به آن توجه کرد مثبت بودن دلتاست. با توجه به اینکه این مبحث در برنامه راهبردی آزمون هجدهم آبان کانون فرهنگی آموزش هم آمده است، سعید جلالی، مدرس ریاضی مؤسسه رهپویان، در این ویدئوی آموزشی این مبحث را تشریح می‌کند.

روابط بین ریشه‌ها که ساده ترین آن همان s و p است البته به شرطی که دلتا مثبت باشد. اندازه دلتا را حتما باید در استفاده از s و p چک کرد.

نکته: واسطه هندسی عددی مثل b است که بین a و c قرار بگیرد و این سه تا با هم تشکیل دنباله هندسی بدهند. پس عددهای داده شده در صورت سؤال را در این رابطه قرار می‌دهیم. در پایان حتما باید دلتا را در جواب‌ها امتحان کرد.

جواب تست: گزینه ۱

این ویدئو متناسب با برنامه آزمون هجدهم آبان کانون فرهنگی آموزش و درس ریاضی پایه یازدهم تهیه و تدوین شده است. دانش آموزان با تماشای مجموعه ویدئوهای یک نکته یک تست می‌توانند هر چه بیشتر آماده حضور در آزمون‌های هفتگی کانون بشوند.

 در مجموعه ویدئوهای یک نکته یک تست اساتید برتر مؤسسه رهپویان نکات مهم تست‌های بحث برانگیز آزمون پیش رو را شرح می‌دهند و به دانش‌ آموزان راهنمایی لازم را برای موفقیت هرچه بیشتر در آزمون ارائه می‌دهند.

برنامه راهبردی آزمون قلمچی را می‌توانید از اینجا دانلود کنید. این برنامه به آزمون‌های نیمسال اول و دوم این مؤسسه آموزشی مرتبط است. گفتنی است ویدئوی آموزشی یک نکته یک تست مرتبط با آزمون نیم سال دوم نیز همزمان با شروع آزمون‌ها در مجله اینترنتی با همان برنامه آموزشی گفته شده قرار می‌گیرد.

لطفا امتیاز دهید
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب محسن خسروجردی

بدون دیدگاه