نکته تستی عربی یازدهم مبحث اسامی معرفه و نکره   

2 هفته پیش

در این ویدئو در یک تست با مبحث اسامی معرفه و نکره جملات عربی آشنا می‌شوید. با توجه به اینکه این مبحث در برنامه راهبردی آزمون ۱۹ بهمن کانون فرهنگی آموزش هم آمده است، عمّار تاج‌بخش، مدرس زبان مؤسسه رهپویان، در این ویدئوی آموزشی این مبحث را تشریح می‌کند.

معرفه اسمی است که برای شنونده و گوینده شناخته شده است و نکره ناشناخته است. وقتی می‌گوییم من دیروز کتابی خواندم که خیلی خوب بود. کتابی نکره است. ولی وقتی گفته می‌شود من دیروز کتابه رو خواندم. در اینجا کتاب معرفه می‌شود.

در عربی معرفه به دو قسمت تقسیم می‌شود. معرفه ذواللام(اسامی دارای ال) و معرفه علم(اسامی خاص).

ترجمه تست: پاسخی را پیدا کنید که همه اسامی آن نکره باشد.

برای حل تست باید بروید دنبال یک معرفه بگردید. اگر در هر گزینه‌ای یک معرفه پیدا کنید آن گزینه حذف می‌شود.

در گزینه ۱ ایلام اسم خاص است و علم است. علم یعنی اسامی مثل شخص، شهر و کشور.

در گزینه ۲ الجنه الرائه معرفه به ال هستند و به آن‌ها معرفه ذواللام می‌گویند.

در گزینه ۳ معرفه‌ای دیده نمی‎شود.

در گزینه ۴ ان الله معرفه است زیرا الله اسم اعلم است.

پاسخ تست: گزینه ۳

نکته: یکی از نشانه‌های نکره بودن داشتن تنوین است. هر اسمی که تنوین بپذیرد نکره است مگر اینکه اعلم باشد مثل محمدٌ و…

این ویدئو متناسب با برنامه آزمون نوزدهم بهمن کانون فرهنگی آموزش و درس زبان پایه یازدهم تهیه و تدوین شده است. دانش آموزان با تماشای مجموعه ویدئوهای یک نکته یک تست می‌توانند هر چه بیشتر آماده حضور در آزمون‌های هفتگی کانون بشوند.

در مجموعه ویدئوهای یک نکته یک تست اساتید برتر مؤسسه رهپویان نکات مهم تست‌های بحث برانگیز آزمون پیش رو را شرح می‌دهند و به دانش‌ آموزان راهنمایی لازم را برای موفقیت هرچه بیشتر در آزمون ارائه می‌دهند.

برنامه راهبردی آزمون قلمچی را می‌توانید از اینجا دانلود کنید. این برنامه به آزمون‌های نیمسال اول و دوم این مؤسسه آموزشی مرتبط است. گفتنی است ویدئوی آموزشی یک نکته یک تست مرتبط با آزمون نیم سال دوم نیز همزمان با شروع آزمون‌ها در مجله اینترنتی با همان برنامه آموزشی گفته شده قرار می‌گیرد.

لطفا امتیاز دهید
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب محسن خسروجردی

بدون دیدگاه