نکته تستی هندسه دهم مبحث مساحت چندضلعی‌های شبکه‌ای

در این ویدئو در یک تست با مبحث مساحت چندضلعی‌های شبکه‌ای آشنا می‌شوید. با توجه به اینکه این مبحث در برنامه راهبردی آزمون هفدهم اسفند کانون فرهنگی آموزش هم آمده است، رضا پورحسینی، مدرس هندسه مؤسسه رهپویان، در این ویدئوی آموزشی این مبحث را تشریح می‌کند.

فرمول محاسبه مساحت چند ضلعی‌های شبکه‌ای(فرمول پیک)

با همین یک فرمول می‌توان هر چندضلعی شبکه‌ای را روی یک شبکه رسم کرد و مساحت آن را به سادگی محاسبه کرد.

روش حل: ۱۲ نقطه مرزی روی شکل می‌بینید. همچنین پنج نقطه درونی داخل شکل دیده می‌شود. در فرمول اعداد را جایگذاری می‌کنیم و سپس جواب بدست می‌آید.

جواب تست: گزینه ۱

این ویدئو متناسب با برنامه آزمون هفدهم اسفند کانون فرهنگی آموزش و درس هندسه پایه دهم تهیه و تدوین شده است. دانش آموزان با تماشای مجموعه ویدئوهای یک نکته یک تست می‌توانند هر چه بیشتر آماده حضور در آزمون‌های هفتگی کانون بشوند.

در مجموعه ویدئوهای یک نکته یک تست اساتید برتر مؤسسه رهپویان نکات مهم تست‌های بحث برانگیز آزمون پیش رو را شرح می‌دهند و به دانش‌ آموزان راهنمایی لازم را برای موفقیت هرچه بیشتر در آزمون ارائه می‌دهند.

برنامه راهبردی آزمون قلمچی را می‌توانید از اینجا دانلود کنید. این برنامه به آزمون‌های نیمسال اول و دوم این مؤسسه آموزشی مرتبط است. گفتنی است ویدئوی آموزشی یک نکته یک تست مرتبط با آزمون نیم سال دوم نیز همزمان با شروع آزمون‌ها در مجله اینترنتی با همان برنامه آموزشی گفته شده قرار می‌گیرد.

لطفا امتیاز دهید
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب محسن خسروجردی

بدون دیدگاه