نکته تستی ریاضی دهم محاسبه طول اضلاع با استفاده از مثلثات

یکی از سؤالات در این بخش از مثلثات دهم مطرح می‌شود پیدا کردن طول اضلاع بر اساس اطلاعات داده شده است. با توجه به اینکه این مبحث در برنامه راهبردی آزمون هجدهم آبان کانون فرهنگی آموزش هم آمده است، سعید جلالی، مدرس ریاضی مؤسسه رهپویان، در این ویدئوی آموزشی این مبحث را تشریح می‌کند.

در این سؤالات نسبت مثلثاتی آشنایی را می‌دهد یا اطلاعاتی را در خصوص نسبت مثلثاتی ناآشنا می‌دهد.

نسبت‌های مثلثاتی آن زاویه خاص را باید حفظ کرده باشیم. در این سؤال ضلع روبرو داده شده است و در ادامه ضلع مجاور و وتر را نیاز داریم. روبرو می‌تواند با مجاور بازی تانژانت بکند و با وتر می‌تواند بازی سینوس بکند. از تانژانت سی درجه شروع می‌کنیم که نسبت ضلع روبرو به زاویه و ضلع مجاور می‌شود.

جواب تست: گزینه ۴

این ویدئو متناسب با برنامه آزمون هجدهم آبان کانون فرهنگی آموزش و درس ریاضی پایه دهم تهیه و تدوین شده است. دانش آموزان با تماشای مجموعه ویدئوهای یک نکته یک تست می‌توانند هر چه بیشتر آماده حضور در آزمون‌های هفتگی کانون بشوند.

 در مجموعه ویدئوهای یک نکته یک تست اساتید برتر مؤسسه رهپویان نکات مهم تست‌های بحث برانگیز آزمون پیش رو را شرح می‌دهند و به دانش‌ آموزان راهنمایی لازم را برای موفقیت هرچه بیشتر در آزمون ارائه می‌دهند.

برنامه راهبردی آزمون قلمچی را می‌توانید از اینجا دانلود کنید. این برنامه به آزمون‌های نیمسال اول و دوم این مؤسسه آموزشی مرتبط است. گفتنی است ویدئوی آموزشی یک نکته یک تست مرتبط با آزمون نیم سال دوم نیز همزمان با شروع آزمون‌ها در مجله اینترنتی با همان برنامه آموزشی گفته شده قرار می‌گیرد.

لطفا امتیاز دهید
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب محسن خسروجردی

بدون دیدگاه