پرسنل رهپویان دانش و اندیشه

مسئولیت اجتماعی

فعالیت در زمینه ارتقای آموزشی دانش‌آموزان سراسر کشور خود گام بلندی است در راستای عدالت اجتماعی و در عرصه آموزشی و خود مسئولیتی اجتماعی به حساب می‌آید. اما موسسه فرهنگی رهپویان دانش و اندیشه فعالیت‌های بسیار دیگری را نیز در راستای تعمیم عدالت آموزشی و اجتماعی انجام داده است که در اینجا به معرفی آنها می‌پردازیم.

فعالیت در زمینه مدرسه سازی در مناطق کمتر برخوردار

موسسه رهپویان دانش و اندیشه در راستای تعمیم عدالت اجتماعی در عرصه‌ی آموزش تا کنون سه باب مدرسه ساخته است. دو مدرسه در شهرستان مهاباد به عنوان رهپویان دانش و یک مدرسه هم در استان خوزستان در شهرستان ام البلابیل باوی به نام دبستان سکینه براتی.

 

فعالیت در زمینه مدرسه سازی در مناطق کمتر برخوردار

افتتاح ۲ مدرسه رهپویان دانش در مهاباد استان آذربایجان غربی

مدرسه رهپویان دانش  به همت بابک ندرخانی و مسعود تاج فرد (موسسه فرهنگی رهپویان دانش و اندیشه) در روستای کل‌تپه از توابع مهاباد استان آذربایجان غربی در زمینی به مساحت ۴۰۰ مترمربع و با ۱۲۰ مترمربع زیربنا شامل ۵ اتاق (۲ کلاس، یک آزمایشگاه و یک اتاق دبیران و یک دفتر) احداث و در تاریخ ۱۸ مهرماه ۱۳۹۴ افتتاح شد.

همچنین مدرسه‌ی دیگری در روستای سوئیناس در همین استان در زمینی به مساحت ۸۰۰ و با زیربنای ۱۴۶ مترمربع با ۶ اتاق و ۳ کلاس به همراه ۲۰۰ متر مربع فضای ورزشی احداث شد. هزینه‌ی احداث این مدرسه بالغ بر ۲ میلیارد ریال بوده است که سازه‌ی آن متشکل است از بنای LSF  آلومینیوم فوق سبک که روی سازه با مواد مناسب ‌پوشانده شده است.

سخنرانی بابک ندرخانی در مراسم افتتاحیه مدرسه رهپویان دانش

بابک ندرخانی، مؤسس و مدیرعامل موسسه فرهنگی رهپویان دانش و اندیشه، در این مراسم با اشاره به رسالت آموزشی و اجتماعی این موسسه گفت: «من به نمایندگی از مجموعه رهپویان در این‌جا حضور دارم. من از دوره راهنمایی به بعد به شدت به آموزش علاقه داشتم و در دوران تحصیل تا کارشناسی ارشد درآمدم از تدریس بود. پس از کسب رتبه برتر در دانشگاه و کار در شرکت ایران خودرو، در نهایت یک روز تصمیم گرفتم کاملا وارد حوزه آموزش شوم. الگوی حرفه‌ای و اجتماعی من همواره آقای کاظم قلم چی بوده است و من همیشه این آرزو را داشتم که یک روز بتوانم کارهایی که ایشان انجام می‌دهند را انجام دهم. خانواده‌ی من فرهنگی هستند و این موضوع نیز انگیزه زیادی برای بنده در ادامه‌ی این راه می‌باشد.»

ندرخانی در خصوص میزان اعتبارات پرداخته شده برای ساخت این مدارس گفت: «در ابتدای این طرح قرار بود یک میلیارد ریال هزینه کنیم که این مبلغ به یک میلیارد و دویست میلیون ریال نیز رسید و ۲ میلیارد ریال نیز صرف مدرسه‌ی سوئیناس در همین استان شد.»

تقدیر از بابک ندرخانی در مراسم افتتاحیه مدرسه رهپویان دانش

وی در ادامه با اشاره به ارزش کار خیر آموزشی به جای مالی افزود: «آقای قلم‌چی معتقدند در کار خیر آسان‌ترین کار، پرداخت پول است و من این موضوع را کاملا حس کردم. چرا که مسیر زیادی را تا انتخاب این محل برای احداث مدرسه طی کردیم. تحقیقات بسیاری انجام شد تا این منطقه به عنوان محلی مناسب برای ساخت این مدرسه انتخاب شود.»

ندرخانی در پایان گفت: «ما در نهایت افتخار می کنیم که در حوزه‌ی آموزش درآمد داریم و در حوزه‌ی آموزش هم هزینه می‌کنیم و از آقای قلم چی و تمام کسانی که در ساخت این مدرسه به ما یاری رساندند تشکر و قدردانی می‌کنیم.»

لازم به ذکر است در زمان احداث این مدرسه ۱۵ دانش آموز روستای کل تپه از فضای آموزشی مناسب بهره‌مند شدند.

مراسم افتتاحیه مدرسه رهپویان دانش

افتتاح دبستان سکینه براتی در روستای باوی خوزستان

مدرسه بعدی که توسط موسسه فرهنگی رهپویان دانش و اندیشه ساخته شد، دبستان دو کلاسه سکینه براتی در روستای ام‌البلابیل باوی بود. این مدرسه ۹۰ متر زیر بنا دارد و در زمان بهره برداری از آن ۳۰ دانش‌آموز این روستا توانستند به مدرسه بروند و تحصیلات خود را ادامه بدهند.

همچنین به گفته مؤسس و مدیرعامل موسسه فرهنگی رهپویان دانش و اندیشه، این موسسه در تلاش است تا هر سال بتواند یک مدرسه بسازد تا دانش‌آموزان در هیچ کجای کشور بابت کمبود امکانات مالی و آموزشی از تحصیل محروم نمانند.

حضور در نمایشگاه های داخلی

ارسال بسته‌های آموزشی به مناطق کمتر برخوردار

موسسه رهپویان در کنار ساخت مدارس و مراکز آموزشی در روستاها و مناطق کمتر برخوردار همچنین به منظور ارتقای سطح آموزشی و برقراری عدالت اجتماعی به صورت یکسان در همه مناطق کشور سالانه بالغ بر ۱۰ هزار بسته آموزشی در مناطق کمتر برخوردار از طریق خیریه‌ها اهدا می‌کند.

ارائه محصولات رهپویان با قیمتی متناسب با همه اقشار جامعه

رهپویان دانش و اندیشه با توجه به اهداف آموزشی و اجتماعی که دارد همواره تلاش دارد تا قیمت محصولات خود را به گونه‌ای تنظیم کند که همه اقشار جامعه بتوانند از محصولات آموزشی این موسسه استفاده کنند. به طور متوسط حدود سی ساعت آموزش با کیفیت تصویری مطلوب و محتوایی استاندارد که با تلاش و زحمت بیش از صد نفر تولید می‌شود با قیمتی حدود ۴۰هزار تومان در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. به این صورت که هر یک ساعت محتوای آموزشی با رقمی کمتر از ۱۵۰۰تومان فروخته می‌شود. جالب توجه است که حتی هزینه‌ی دانلود این حجم فیلم آموزشی از اینترنت بیشتر از این مبلغ می‌شود.

حضور در نمایشگاه های داخلی

در همین راستا مدیرعامل موسسه فرهنگی رهپویان دانش و اندیشه معتقد است که محصولات باید به گونه‌ای عرضه شوند که همگان در هر کجای ایران با هر شرایط اقتصادی و اجتماعی بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. بابک ندرخانی در این خصوص می‌گوید: «جامعه هدف ما همه ۱۵ میلیون دانش آموزی هستند که در این مرز و بوم تحصیل می‌کنند و نه تعدادی دانش‌آموز که از نظر مالی در وضعیت اقتصادی خوبی هستند.»

همچنین موسسه فرهنگی رهپویان دانش و اندیشه در این زمینه همواره تلاش کرده است که محصولات به صورت تک‌درس ارائه شوند و به صورت بسته‌ای فروخته نشوند تا دانش‌آموزان دچار هزینه‌های اضافی نشوند. به گفته مدیرعامل موسسه فرهنگی رهپویان دانش و اندیشه، این موسسه در تلاش است تا در سال جاری بسته‌های کوچکتر نیز تولید کند و بیش از پیش بر اساس نیاز و با هدف رفع نیاز مشتری به تولید محصولات جدید بپردازد.

بازدید از نمایشگاه های دانش بنیان داخلی و خارجی

ارتقای دانش در زمینه آموزش و به روزرسانی سیستم آموزشی کشور

مجموعه رهپویان دانش و اندیشه همچنین خودش را موظف می داند افرادی را که در حوزه آموزش فعالیت دارند از نظر دانش به روز کند. به همین منظور این موسسه، بازدید از نمایشگاه‌های آموزش، تکنولوژی آموزش، رسانه‌های دیجتیال و کتاب در سراسر دنیا را سرلوحه‌ی کار خود قرار داده است و کارشناسان تکنولوژی آموزشی این مؤسسه همواره با بهره‌گیری و استفاده از آخرین دستاوردهای نوین جهانی، کیفیت محصولات آموزشی رهپویان را ارتقا می‌دهند. هدف رهپویان دانش و اندیشه وارد کردن، آشنا کردن و بومی کردن مرز دانش و فناوری در هر کجای کشور است. همچنین این موسسه وظیفه خود می‌داند که کمی‌ها و کاستی‌ها در زمینه تحقیق و توسعه در حوزه آموزش را بر طرف سازد و کمبودهایی که در این زمینه در کشور وجود دارد، برطرف کند. رهپویان وظیفه خود می‌داند در حوزه فعالیت خود به روز باشد و این موضوع در محصولات این مؤسسه لحاظ گردد.