نرم افزار کتاب هوشمند رهپویان (ماه)

نرم افزار کتاب هوشمند ماه جدیدترین محصول هلدینگ رهپویان است. ماه مخفف محتوای آموزشی هوشمند است. ماه از معدود نرم افزارهای آموزشی برای دانش آموزان ایرانی است که تجربه هوشمندسازی را برای مدارس مختلف و با هر امکاناتی میسر می کند. در این مقاله سعی کردیم مهمترین بخش های این نرم افزار آموزشی و کاربردها و مزایای آن را معرفی کنیم.

محتوای آموزشی هوشمند برای کلاس های هوشمند مدارس

نرم افزار ماه نوعی محتوای افزونه به کتاب های درسی به حساب می آید که کتب و مباحث درسی دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم را پوشش می دهد. در این نرم افزار محتوای کتاب درسی هوشمندسازی شده است تا ضمن هوشمند سازی مدارس، مسیر هوشمندسازی کلاس های مدارس نیز هموارتر شود.

با همین هدف در نرم افزار کتاب هوشمند ماه 15 هزار و 660 دقیقه ویدئو آموزشی افزونه به کتاب درسی، 2 هزار و 475 عکس آموزشی، 660 دقیقه صوت آموزشی، 120 برنامه آموزش تعاملی و 131 فایل و محتوای متنی افزونه به کتاب درسی قرار داده شده است. همچنین این نرم افزار و محتوای آن دارای تایید آموزش و پرورش به شماره 2805 است.

محتوای آموزشی هوشمند

محتوای به کار رفته در نرم افزار آموزشی ماه کاملا از منابع معتبر تهیه شده است و همچنین بخش زیادی از محتوای آموزشی هوشمند توسط تیم تولید محتوای رهپویان و در مؤسسه رهپویان دانش و اندیشه خلاق تهیه و تدوین شده است. در ادامه این مطلب مهمترین قسمت های نرم افزار کتاب هوشمند ماه را معرفی کرده ایم.

معرفی صفحه کاربری نرم افزار ماه

نرم افزار ماه از قسمت های مختلفی شامل ابزارهای کاربردی، ابزارهای نوشتاری، صفحات کتاب و ابزارهای کنترلی تشکیل شده است. در طراحی این نرم افزار سعی شده است تا منوها و ابزارهای مختلف به گونه ای طراحی شوند که دسترسی به آن ها ساده باشد و حتی کودکان با کمی راهنمایی معلمان خود بتوانند با این نرم افزار آموزشی کار کنند.

نرم افزار محتوای آموزشی هوشمند

شکل بالا نمایی کلی از صفحه اول نرم افزار کتاب هوشمند ماه را نشان می دهد. پس از ورود به نرم افزار و انتخاب کتاب درسی و پایه مورد نظر با این پنل کاربری روبرو می شوید. در ادامه محتوای آموزشی هوشمند تعبیه شده در این نرم افزار را خواهید دید. همانطوری که می بینید در قسمت چپ صفحه منویی از کل صفحات کتاب درسی در اختیار شما قرار می گیرد.

در قسمت میانی نرم افزار محتوای کلی صفحه انتخاب شده نمایش داده می شود که به صورت تعاملی امکان نوشتن بر روی این قسمت و همچنین تغییرات مختلف قرار داده شده است، که از این امکان در تخته های هوشمند و سر کلاس های هوشمند مدارس می توان بیشترین بهره را برد.

با استفاده از ابزارهای کنترلی و ابزارهای نوشتاری می توان تغییرات مختلفی در متن کتاب درسی قرار گرفته در صفحه کاربری شما اعمال کرد. در منوی سمت راستی نیز دسترسی های مختلفی به انواع محتوای موجود در صفحه شامل فیلم ها، تصاویر و سایر فایل های آموزشی قرار داده شده است.

نرم افزار اختصاصی کلاس هوشمند به زبان فارسی

با توجه به امکاناتی که در بخش قبلی معرفی شد، به طور کلی می توان گفت نرم افزار ماه شامل محتوای غنی آموزشی اضافه شده به کتاب های درسی است که از طریق آن می توان کلاس هوشمند به زبان فارسی برگزار کرد. باید توجه داشت که بسیاری از مدارس کشور به مدد زیرساخت های موجود دارای کلاس های هوشمند هستند. اما چرا در هوشمندسازی مدارس تعلل وجود دارد؟

یکی از مهمترین دلایل تعلل در هوشمندسازی مدارس خلا محتوای مناسب و منطبق بر مفاهیم کتب درسی است، که باعث شده است تا تمام تجهیزات سخت افزاری مدارس هوشمند تقریبا بدون استفاده در کلاس ها باقی بمانند. هلدینگ آموزشی رهپویان با ارائه نرم افزار محتوای آموزشی هوشمند (ماه) به این نیاز مهم پاسخ داده است.

محتوایی که در نرم افزار کتاب هوشمند ماه عرضه می شود، به عنوان مکمل سخت افزارهای آموزشی موجود در مدارس قادر است فرآیند هوشمندسازی مدارس را بیش از پیش میسر کند. در جدول زیر می توانید محتوای آموزشی هوشمند موجود در نرم افزار آموزشی ماه را به تفکیک شکل محتوا و موضوع آن مشاهده کنید.

محتوای آموزشی کلاس هوشمند ماه

همانطور که در جدول مشاهده می کنید در نرم افزار کتاب هوشمند ماه بالغ بر 6 هزار محتوای آموزشی مختلف و متنوع ویدئو، صوت، متن، آموزش تعاملی و تصویر آموزشی در موضوعات تفکر و پژوهش، ریاضی، زبان انگلیسی، عربی، علوم، فارسی، قرآن، کار و فناوری، مطالعات اجتماعی و پیام های آسمانی قرار گرفته است.

ویژگی های نرم افزار کتاب هوشمند ماه

نرم افزار محتوای آموزشی هوشمند ماه با توجه به اینکه از آن برای برگزاری کلاس های هوشمند استفاده می شود باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد. یکی از مهمترین ویژگی های ماه محتوای آن است که در تهیه و تولید آن تلاش بسیاری شده است. در ادامه به موارد مختلف ویژگی های نرم افزار ماه پرداخته ایم.

نرم افزاری تعاملی برای دانش آموزان ایرانی

محیط اختصاصی نرم افزار برای کلاس های هوشمند به زبان فارسی و متناسب با نیازهای آموزشی مدارس و دانش آموزان ایرانی طراحی شده است. این نرم افزار به گونه ای طراحی شده که دانش آموزان بتوانند فعالیت های آموزشی درسی را به صورت تعاملی فرا بگیرند. دقیقا چیزی که باعث می شود کلاس هوشمند از کلاس سنتی پیشی بگیرد.

منبعی غنی از محتوا

همانطور که گفته شد ماه از نظر محتوا قدرت بالایی دارد. پایگاه رسانه ای وسیع این نرم افزار شامل تمرینات تعاملی، بازی های آموزشی، انیمیشن، ویدئو، پاورپوینت، آزمایشگاه مجازی و… می شود.

نرم افزاری انگیزشی، لذت بخش و جذاب

با توجه به تناسب محتوای آموزشی ماه با گروه سنی یادگیرنده و اثربخش بودن محتوای آن می توان گفت این نرم افزار کاملا یک نرم افزار انگیزی و جذاب برای گروه های سنی مختلف به حساب می آید. با ماه دیگر قرار نیست متن یکنواخت کتاب درسی را ببینیم و دانش آموزان با محتوای کتاب وارد تعامل شوند، که تجربه ای لذت بخش است.

ابزارهای آموزشی متنوع ماه

ماه شامل ابزارهای متعددی همچون: ابزار رسم، یادداشت، نشانه گذاری، اندازه گیری، امکان درج مطلب، افزودن کتب درسی، بازی های تعاملی، لینک های پرکاربرد و… است. وجود این ابزارهای متنوع کمک می کنند تا فرآیند یادگیری برای دانش آموزان جذاب تر و لذت بخش تر شود.

نرم افزاری مطابق با ساختار کتاب درسی

کتاب های درسی در ماه براساس پایه به پایه و کتاب به کتاب طبقه بندی شدند و محتوای آموزشی کاملا منطبق بر خط به خط کتاب درسی است. به همین دلیل دانش آموزان با استفاده از ماه می توانند مطمئن باشند که از خواندن کتاب های درسی بی نیاز خواهند شد.

تسهیل فرآیند آموزش

استفاده از نرم افزار آموزشی ماه باعث می شود تا قدرت تدریس معلمان افزایش پیدا کند و به دلیل اثر تلفیقی محتوای چند رسانه ای با محتوای کتاب دانش آموزان بتوانند به شکل پویاتری محتوای درسی را دریافت و مطالب را فرا بگیرند.

در این مطلب به معرفی کامل نرم افزار کتاب هوشمند رهپویان که با عنوان محتوای آموزشی هوشمند (ماه) شناخته می شود، پرداختیم. جهت سفارش و دریافت اطلاعات بیشتر از این نرم افزار و سایر نرم افزارهای آموزشی برای دانش آموزان ایرانی پیشنهاد می کنیم با شماره 88176609 و داخلی 207 و 203 تماس گرفته و با کارشناسان آموزشی ما صحبت کنید. با امید به رونق گرفتن آموزش آنلاین و هوشمند در مدارس سراسر کشور.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا